Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cristiano Ronaldo zobaczył w tunelu Marciniaka i się zaczęło. Polak znów na ustach całego świata
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 06.07.2024 07:43

Cristiano Ronaldo zobaczył w tunelu Marciniaka i się zaczęło. Polak znów na ustach całego świata

Cristiano Ronaldo, Szymon Marciniak
Fot. screen TVP Sport

W piątkowym ćwierćfinale Euro 2024 reprezentacja Portugalii zmierzyła się z Francją. Stawką pojedynku był półfinał imprezy. Tuż przed pierwszym gwizdkiem “show skradł” polski sędzia Szymon Marciniak, którego widok spowodował wylewną reakcję Cristiano Ronaldo.

Portugalia przegrała z Francją w meczu o półfinał EURO 2024

W piątek 5 lipca na Volksparkstadion w Hamburgu zmierzyły się reprezentacje Portugalii i Francji. Stawką spotkania był półfinał Euro 2024. Pomimo licznych sytuacji z obydwu stron, mecz zakończył się bezbramkowym remisem, więc o tym, który z zespołów awansuje dalej, miała zadecydować dogrywka. 

Dodatkowe 30 minut również nie przyniosło jednak rozstrzygnięcia. Półfinalistę wyłonił więc konkurs jedenastek, a w nim lepsi okazali się Francuzi. 

Rzuty karne zadecydowały o półfinale. Cristiano Ronaldo nie mógł uwierzyć

Cristiano Ronaldo w tunelu zobaczył Marciniaka. Nagranie obiegło sieć

Tuż przed mecze w tunelu doszło do zaskakujących scen. Cristiano Ronaldo  na widok Szymona Marciniaka uśmiechnął się, po czym podszedł do sędziego i wylewnie się z nim przywitał. Moment uchwyciły kamery telewizyjne, a nagranie szybko stało się w sieci bardzo popularne. 

Polski sędzia tym razem nie był głównym rozjemcą. Naszemu rodakowi przypadła rola czwartego, technicznego arbitra. W prasie pojawiły się spekulacje, że Marciniak ma szansę na poprowadzenie meczu finałowego. 

Jeszcze dwa ćwierćfinały EURO 2024

W sobotę 6 lipca na kibiców czekają jeszcze dwa ćwierćfinałowe spotkania. Na początku o godzinie 18 w Dusseldorfie Anglia zmierzy się ze Szwajcarią. W wieczornym, rozgrywanym o godzinie 21 meczu zobaczymy natomiast reprezentacje Holandii i Turcji. Ostatni z ćwierćfinałów zostanie rozegrany w Berlinie.