Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Śmierć w trakcie meczu pożegnalnego Piszczka i Błaszczykowskiego. Wiadomość sprzed chwili
Bartosz Nawrocki 08.09.2024 10:56

Łukasz Piszczek

Wczoraj po południu na Signal Iduna Park rozegrany został pożegnalny mecz Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka. Na stadionie Borussii Dortmund można było zobaczyć wielu znanych piłkarzy, jak Kamil Grosicki, Marcin Wasilewski czy Mats Hummels. Spotkanie odbyło się jednak w cieniu tragedii, do której doszło na trybunach.

Błaszczykowski i Piszczek zostali pożegnani. Grad goli w specjalnym meczu

Wczoraj o godz. 17:00 rozpoczął się pożegnalny mecz Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego w barwach Borussii Dortmund. Po stronie pierwszego z nich zagrali chociażby Nuri Sahin, którego Polak aktualnie jest asystentem, Euzebiusz Smolarek czy Jacek Krzynówek. Z kolei w drużynie Kuby miei przyjemność wystąpić m. in. Marcin Wasilewski czy Kamil Grosicki, a wszyscy występowali pod czujnym okiem Jurgena Kloppa.

Mecz był bardzo emocjonujący, a na trybunach zasiadło aż 81 tysięcy kibiców, czym wypełnili cały stadion. Potrwał on regulaminowe 90 minut, a w jego trakcie zobaczyliśmy aż 9 goli. Dwie strzelił Kamil Grosicki, a jedną Artur Wichniarek. Z kolei Jacek Krzynówek zaliczył asystę przy trafieniu Juliana Brandta. W pierwszej połowie piękną interwencją przewrotką popisał się 44-letni Marcin Wasilewski.

Ostatecznie to drużyna Jakuba Błaszczykowskiego wygrała z zespołem Łukasza Piszczka 5:4.

Problemy Chorwatów przed meczem z Polską. Lider nie trenuje z drużyną Złe wieści dla Igi Świątek po wygranej Sabalenki. Polacy będą zawiedzeni

Tragedia na trybunach podczas pożegnalnego meczu

W tym samym czasie, co rozgrywany był pożegnalny mecz Błaszczykowskiego i Piszczka, na trybunach Signal Iduna Park działa się ludzka tragedia. Jak poinformował oficjalny profil Borussii Dortmund w mediach społecznościowych, jeden z kibiców gorzej się poczuł. Niestety, był to na tyle poważny incydent zdrowotny, że mężczyzna zmarł. Klub złożył kondolencje najbliższym.

Smutna wiadomość na koniec emocjonującego dnia: podczas pożegnalnego meczu Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego doszło do incydentu zdrowotnego, w którym zmarł mężczyzna. Składamy wyrazy współczucia rodzinie, wszystkim przyjaciołom i krewnym. Spoczywaj w pokoju - napisał profil Borussii na X.

Na ten moment szczegóły tej sytuacji nie są znane.

ZOBACZ: Chcieli skusić Szeremetę ogromnymi pieniędzmi! Polka ujawniła kwotę

Wielka kariera Piszczka i Błaszczykowskiego w BVB

Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski zapisali się na kartach historii Borussii Dortmund. To oni, łącznie z Robertem Lewandowskim, tworzyli polskie trio, które stanowiło o sile klubu z Zagłębia Ruhry. Piszczek i Błaszczykowski rozegrali dla tego zespołu łącznie 635 meczów (253 Kuby i 382 Piszcza). Obrońca grał dla Borussii w latach 2010-2021, a pomocnik 2007-2016. Z klubem zdobyli 2 mistrzostwa Niemiec, 2 superpuchary kraju i jeden puchar.

W trakcie pożegnalnego meczu obaj zawodnicy zeszli z boiska w 90. minucie. Schodzili, żegnani owacjami na stojąco.