Sport.Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Skoki narciarskie: Kwalifikacje do konkursu w Bad Mitterndorf. Kubacki poza podium

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca z Japonii do Europy. W ten weekend będziemy śledzić loty w austriackim Bad Mitterndorf na skoczni Kulm. Dziś odbyły się treningi i kwalifikacje. Zwyciężył Stefan Kraft, zaś Dawid Kubacki zajął 4. miejsce.

Konkurs Pucharu Świata w Bad Mitterndorf

Narasta rywalizacja między Dawidem Kubackim a Halvorem Egnerem Granerudem, nad którym nasz mistrz ma już tylko 48 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę (22.01) w japońskim Sapporo Polak po raz pierwszy w tym sezonie uplasował się poza czołową szóstką, zajął bowiem 11. miejsce. Norweg natomiast od wygranego Turnieju Czterech Skoczni jest w fantastycznej formie i może zagrozić Kubackiemu. W Japonii triumfowali jednak Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi.

W tym tygodniu skoczkom po raz pierwszy w sezonie 2022/23 przyszło rywalizować na mamuciej skoczni. Zawody w Bad Mitterndorf zainaugurują Puchar Świata w lotach, w których w tym sezonie odbędzie się sześć konkursów indywidualnych i jeden drużynowy - oprócz Kulm w Vikersund (18-19 marca) i w Planicy (31 marca-2 kwietnia), gdzie tradycyjnie nastąpi zakończenie sezonu.

W dzisiejszych (27.01) kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu na obiekcie Kulm-Skiflugschanze w Austrii wzięło udział pięciu Polaków. Najpierw odbyły się dwa treningi, a jeden z nich wygrał Piotr Żyła .

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który skoczył 233 m. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger (230,5 m), a trzeci był Halvor Egner Granerud (229,5 m). Polacy zajęli następujące lokaty: 4. Dawid Kubacki (228 m), 8. Piotr Żyła (223 m), 14. Kamil Stoch (205 m), 27. Aleksander Zniszczoł (179,5 m). Do konkursu nie awansował Jakub Wolny (41. miejsce, 149 m).

Plan na konkurs indywidualny w lotach w Bad Mitterndorf wygląda następująco:

  • sobota, 28 stycznia: 13:00 - seria próbna, 14:15 - pierwsza seria konkursowa

  • niedziela, 29 stycznia: 12:45 - kwalifikacje, 14:15 - pierwsza seria konkursowa

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki Narciarskie

Ważne słowa Apoloniusza Tajnera. Przed naszymi skoczkami stoi teraz jasny cel
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Adam Małysz przerwał milczenie ws. żony Dawida Kubackiego. Ujawnił bolesne szczegóły
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Krzysztof Skórzyński o dramacie Dawida Kubackiego. "Wydarzyło się coś dramatycznego"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Żona Dawida Kubackiego przebywa w szpitalu. Sportowiec otrzymał wiadomość od legendy skoków
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Piękny gest FIS wobec Dawida Kubackiego. "O to prosimy wszystkich kibiców"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Wiadomo, kiedy żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala. Skoczek zareagował błyskawicznie
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]