Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski stanął w obronie małego kibica. Jego zachowanie zostało docenione
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.12.2023 10:30

IMAGO/Sergio Ruiz / PRESSINPHOTO/Imago Sport and News/East News

W niedzielnym hicie ligi hiszpańskiej Barcelona pokonała u siebie Atletico Madryt 1:0. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, jednak z całą pewnością nie może zaliczyć go do najbardziej udanych. Polak zmarnował kilka dogodnych sytuacji. W drugiej połowie Lewandowski zebrał gromkie brawa od kibiców jednak nie za swoją sportową postawę na boisku czy gola. Hiszpanie docenili jego gest wobec młodego kibica.

Robert Lewandowski zmarnował kilka dogodnych sytuacji w meczu z Atletico

Barcelona w 15. kolejce ligi hiszpańskiej pokonała u siebie Atletico Madryt 1:0. Dzięki temu zwycięstwu "Duma Katalonii" awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Robert Lewandowski, mimo iż rozegrał całe spotkanie, to jego boiskowa forma pozostawiała wiele do życzenia. Kapitan reprezentacji Polski zmarnował kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie dzięki bramce Joao Felixa, Barcelona zdołała dowieźć zwycięstwo i zainkasować ważne trzy punkty.

Hiszpańskie media poza sportową postawą Lewandowskiego rozpisują się także na temat sytuacji z 69. minuty meczu. Wówczas spotkanie zostało przerwane, bo na boisko wbiegł młody kibic Barcelony, który chciał zrobić sobie selfie z Lewandowskim. Zachowanie Polaka zostało docenione.

Zaskakujące sceny na koniec "Wiadomości". Danuta Holecka ledwo to wycedziła

Robert Lewandowski spełnił marzenie młodego kibica

Mecz został przerwany na kilkadziesiąt sekund, ponieważ na murawę wbiegł młody chłopiec, który momentalnie znalazł się przy Lewandowskim. Ochrona natychmiast zareagowała, jednak kapitan reprezentacji Polski pokazał gestem, że wszystko jest w porządku i pozwolił małemu chłopcu na zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Spełnił jego marzenie, po czym odprowadził chłopca w koszulce Barcelony z numerem 9 i nazwiskiem Lewandowski poza murawę.

Według mediów Robert Lewandowski zachował klasę i wykazał się bardzo dobrą postawą, za co został doceniony także przez kibiców. Otrzymał gromkie oklaski.

Robert Lewandowski w słabszej formie

Po tym incydencie spotkanie kontynuowano. Robert Lewandowski pomimo kilku bardzo dobrych sytuacji nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Kapitan reprezentacji Polski notuje w ostatnim czasie wyraźny spadek formy. Kibice jednak nie zapominają jego dobrych chwil i okazują mu wsparcie, co podkreślili podczas wczorajszej transmisji komentatorzy. - Teraz wsparcie z trybun w kierunku Roberta Lewandowskiego. Kibice, w nie najlepszych dla niego momentach, chcą dodać mu otuchy - mówili komentatorzy Eleven Sports w okolicach 43. minuty spotkania.

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu Barcelona utrzymała dystans do Realu Madryt i Girony. "Duma Katalonii" ma tylko cztery punkty straty do obu drużyn.