Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski najsłabszy w Barcelonie. Brutalne fakty po meczu z Porto
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.11.2023 23:03

Robert Lewandowski najsłabszy w Barcelonie. Brutalne fakty po meczu z Porto

Robert Lewandowski
OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Mimo iż FC Barcelona pokonała we wczorajszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Porto 2:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej, kibice czują rozgoryczenie. Gra "Dumy Katalonii" pozostawiała wiele do życzenia, a bardzo słabo po raz kolejny wypadł Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski po meczu został brutalnie oceniony.

Robert Lewandowski rozczarowuje w ostatnich meczach

Wczorajszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów pomimo zwycięstwa Barcelony, rozczarował jej kibiców. Piłkarze "Dumy Katalonii" marnowali wiele wybornych okazji do zdobycia gola. Robert Lewandowski pomimo tego, że wyszedł w podstawowej jedenastce, nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Zwłaszcza o formę "Lewego" martwią się kibice zarówno Barcelony jak i reprezentacji Polski. Kapitan kadry w ostatnich meczach notuje kiepskie statystyki. Za swój występ z Porto Lewandowski zebrał również bardzo słabe recenzje. 

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Robert Lewandowski kiepsko oceniony po meczu z FC Porto

Zagraniczne portale zajmujące się szczegółowym zbieraniem danych statystycznych za wczorajszy mecz Barcelony z Porto dały Lewandowskiemu najsłabszą ocenę. Portal SofaScore ocenił występ "Lewego" zaledwie na 6.7, a WhoScored przyznało polskiemu piłkarzowi tylko 6.4 w 10-stopniowej skali.

Robert Lewandowski we wczorajszym meczu miał zaledwie jedną próbę strzału, w dodatku niecelną. Ledwie ponad połowa podań naszego napastnika docierała do adresata (60%). Lewandowski zaliczył 32 kontakty z piłką, z czego 15 kończyło się stratą. Polak wygrał tylko 1 z 4 pojedynków o piłkę na ziemi i 4 z 9 pojedynków powietrznych.

Robert Lewandowski w słabszej formie. Adam Nawałka ocenia

Robert Lewandowski przyzwyczaił kibiców zarówno reprezentacji Polski jak i FC Barcelony do tego, że jest liderem i filarem drużyny. Polak bardzo często w trudnych momentach brał odpowiedzialność na swoje barki, stąd jego słabsza dyspozycja w ostatnim czasie martwi kibiców. O formie kapitana reprezentacji Polski wypowiedział się w ostatnim czasie były selekcjoner kadry Adam Nawałka.

- Każdy ma prawo do własnego zdania. Natomiast ja zupełnie inaczej patrzę na Roberta, bo pracowałem z nim i wiem, jakie jest jego zaangażowanie, jaka determinacja, by reprezentacja grała jak najlepiej. Oczywiście trzeba też stworzyć warunki Robertowi do tego, żeby odpowiednio funkcjonował, by mógł wykorzystać kapitalne możliwości finalizacji akcji, a jest przecież jednym z najlepszych na świecie, jeżeli chodzi o ten element - mówił Nawałka w rozmowie z Polsatem Sport.

Źródło: Goniec/Polsat Sport