Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Robert Kubica nie wyjechał na tor Losail. Niepokojące doniesienia
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 26.02.2024 21:41

Robert Kubica nie wyjechał na tor Losail. Niepokojące doniesienia

Robert Kubica
IMAGO/JULIEN DELFOSSE/Imago Sport and News/East News

Robert Kubica nie wyjechał na tor Losail w pierwszej sesji testowej przed nowym sezonem długodystansowych mistrzostw świata. Wszystko przez napiętą sytuację na Morzu Czerwonym. Kontenerowce nie mogą dostarczać na czas sprzętu ekipom WEC, z powodu ataków ze strony rebeliantów z Ruchu Huti.

Sesja testowa przełożona

W sobotę i niedzielę miała się odbyć oficjalna sesja testowa, czyli prolog WEC. Miała, ponieważ z powodu opóźnień w dostawach sprzętu musiała zostać przełożona na wtorek. Wszystko to jest wywołane przez sytuację na Morzu Czerwonym, gdzie rebelianci Huti ostrzeliwują kontenerowce. Dlatego też statki są zmuszane do wybierania dłuższej trasy wokół Afryki. 

Pogrzeb Tomasza Komendy. Koło grobu pojawił się wyjątkowy wieniec Krzysztof Piątek strzelił już 13 gola w tym sezonie

Organizatorzy WEC zmuszeni do wprowadzenia nowych rozwiązań

Prolog WEC, przeniesiony na wtorek będzie dzielił się na cztery sesje. Dzięki temu sprzęt ekip z pewnością dotrze na czas do zawodników. Zespoły dostały również wybór, w której sesji chciałyby wystąpić. W grę wchodzi albo pierwsza, w poniedziałkowe południe, albo we wtorek wieczorem. To doprowadzi do tego, że każda ekipa spędzi na torze tyle samo czasu.

ZOBACZ TEŻ: Polski bramkarz zachwyca świat. Rewelacyjny sezon Marcina Bułki

Robert Kubica nie wyjechał na tor

Robert Kubica oraz reprezentujący go zespół AF Corse zdecydowali, że zawodnik nie wyjedzie na tor w pierwszej sesji. Postąpili oni zatem tak, jak większość ekip, które również postanowiły wystąpić na testach we wtorek. 

Pierwszy wyścig w sezonie odbędzie się 2 marca. Wtedy też Kubica zadebiutuje w barwach nowego zespołu