Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Rewelacyjne wieści o Dawidzie Kubackim, PZN właśnie potwierdził. Kibice tylko na to czekali
Monika Majko
Monika Majko 15.05.2023 22:12

Rewelacyjne wieści o Dawidzie Kubackim, PZN właśnie potwierdził. Kibice tylko na to czekali

Dawid Kubacki
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Polski skoczków na nadchodzący sezon 2023/24. Wśród kadrowiczów znalazł się także Dawid Kubacki. Na liście nie brakuje jednak zaskoczeń.
 

Dawid Kubacki wraca do skakania

Dawid Kubacki musiał wycofać się z zawodów w końcówce zeszłego sezonu z powodu problemów zdrowotnych swojej żony, Marty. Kibice trzymali jednak kciuki za jego powrót do skoków i w końcu doczekali się dobrych wiadomości. W poniedziałek Polski Związek Narciarski opublikował skład kadry na sezon 2023/24. Obok Dawida Kubackiego na liście znaleźli się także Kamil Stoch i Piotr Żyła. W kadrze A miejsce otrzymali również: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek.

Siostra Kamilka z Częstochowy podjęła decyzję, nie mogła inaczej. "Obiecałam bratu"

Maciej Kot poza kadrą A i B

Z kolei w kadrze B znaleźli się: Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Adam Niżnik i Jan Habdas. Zaskoczeniem może być fakt, ze w składzie obu kadr zabrakło Macieja Kota, drużynowego medalistę olimpijskiego z Pjongczangu. Będzie on członkiem "grupy bazowej" wraz z Jarosławem Krzakiem i Szymonem Jojko.

Ważne zmiany od nowego sezonu

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa zmniejszyła niedawno kwoty startowe w zawodach letniej Grand Prix i Pucharu Świata w skokach narciarskich. Od nadchodzącego sezonu najlepsze reprezentacje będą mogły wystawiać do sześciu zawodników. Również z sześciu do czterech zawodników ograniczono liczebność "grupy krajowej".