Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Piotr Żyła ujawnił prawdę o sytuacji Dawida Kubackiego. Wystarczyło kilka słów
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 13.05.2023 09:21

Piotr Żyła ujawnił prawdę o sytuacji Dawida Kubackiego. Wystarczyło kilka słów

Piotr Żyła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piotr Żyła stał się ostatnio wyjadaczem wywiadów - opowiada w nich o aktualnej sytuacji kadry oraz zakończonym sezonie i o planach na nowy. Nie mogło zabraknąć pytań o sytuację Dawida Kubackiego. Tegoroczny mistrz świata uchylił rąbek tajemnicy.

Piotr Żyła podsumowuje zakończony sezon

Piotr Żyła w ostatnim czasie udzielił już kilku wywiadów dla różnych portali i stacji. Opowiadał przede wszystkim o przygotowaniach do nowego sezonu i o tym, co dzieje się aktualnie za kulisami. 

Thomas Thurnbichler zaplanował dla swoich podopiecznych bardzo wymagający czas w ośrodku w Spale. Cała kadra A jest właśnie w trakcie przygotowań do sezonu letniego, który pozwala na eksperymenty. Piotr Żyła wydaje się być z tego całkiem zadowolony.

Nagranie z polskiej komunii bije rekordy popularności. 9-latka zaczarowała swoim głosem

Piotr Żyła o Dawidzie Kubackim

Nie można było nie zapytać Piotra Żyły o reprezentacyjnego kolegę. Dawid Kubacki w ostatnim czasie wrócił do treningów i wydaje się, jakby stan jego małżonki był już całkowicie stabilny. Żyła opowiedział o tym, jak sprawa wyglądała z jego perspektywy.

- Podczas mistrzostw świata wszyscy mieli swoje problemy zdrowotne. A Dawid później musiał nagle wracać do Polski podczas cyklu Raw Air. Nikt z nas nie wiedział dokładnie, co się dzieje. To rzeczywiście był ciężki czas dla nas - przyznał w rozmowie z “Faktem”.

Piotr Żyła o sytuacji Dawida Kubackiego

Zapytano również Piotra Żyłę o to, czy rzeczywiście Dawid Kubacki jest już w pełni sił i trenuje z pozostałymi. Odpowiedź była zupełnie jasna, a mistrz świata dodał również od siebie coś, co mogło chwycić za serce.

- To prawda, był z nami na zgrupowaniu w Spale. Można powiedzieć, że wszystko się dobrze się skończyło. Dawid wrócił i to jest ważne - mówił Żyła. Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za polskich skoczków i czekać na kolejne wieści.

Źródło: Fakt

Tagi: Piotr Żyła