Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Reprezentacja Polski pod lupą holenderskich mediów. Piszą tylko o jednym
Karol Osiński
Karol Osiński 11.06.2024 09:00

Reprezentacja Polski pod lupą holenderskich mediów. Piszą tylko o jednym

Michał Probierz (Robert Lewandowski)
Fot. Wojciech Olkusnik/East News; screen/sport.tvp.pl

Biało-Czerwoni są już po dwóch spotkaniach towarzyskich przed Euro 2024. Pokonali Ukrainę 3:1 oraz Turcję 2:1, jednak okupili to urazami ważnych zawodników. Kolejne spotkanie rozegrają już w ramach Euro 2024 przeciwko Holandii. Tamtejsze media rozpisują się na temat reprezentacji Polski, zwracając uwagę na ważną kwestię.

Problemy kadrowe reprezentacji Polski przed Euro 2024

Reprezentacja Polski ma poważne problemy przed wyjazdem na Euro 2024. Urazy leczy aż 11 zawodników, o czym informował nie tylko Michał Probierz, ale również oficjalne serwisy społecznościowe PZPN. W meczu z Ukrainą najmocniej ucierpiał Arkadiusz Milik, który marzenia o wyjeździe do Niemiec zakończył już w 2. minucie przez kontuzję kolana. Problemy zdrowotne dotknęły także Tarasa Romanchuka oraz Sebastiana Walukiewicza

Jeśli chodzi o stan zdrowia piłkarzy, na pewno na dzisiaj Taras Romanczuk jest trochę poza treningiem. Jest grupa zawodników, która będzie trenowała indywidualnie i decyzje co do spotkania z Turcją podejmiemy dopiero w poniedziałek rano z lekarzem - mówił Michał Probierz po meczu z Ukrainą.

Poza wspomnianą dwójką w pomeczowym komunikacie nt. urazów piłkarzy w serwisie laczynaspilka.pl wymieniono nazwiska Nicoli Zalewskiego, Michała Skórasia, Bartosza Salamona, Jakuba Kiwiora (urazy mięśniowe) oraz Kacpra Urbańskiego (silne stłuczenie stawu skokowego). Na szczęście czwórka z nich zagrała z Turcją.

Nowe informacje o stanie zdrowia Roberta Lewandowskiego. Czy kapitan pojedzie na Euro?

Holendrzy zwracają uwagę na problemy Polaków

Do wspomnianych zawodników po meczu z Turcją dołączyli: Robert Lewandowski, Karol Świderski i Paweł Dawidowicz. O ich stanie zdrowia poinformował Michał Probierz podczas konferencji prasowej.

Robert ma lekki uraz. Miejmy nadzieję, że nie powinno być problemów. Zmiana Pawła Dawidowicza też była podyktowana kontuzją. Na razie nie będziemy nikogo dowoływać - mówił selekcjoner.

Te wszystkie problemy Biało-Czerwonych sprawiły, że w holenderskich mediach zawrzało. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ to z Holendrami Polacy zagrają pierwszy mecz w ramach Euro 2024. Serwis “AD” napisał: “W polskim szpitalu jest pełno napastników”, najwięcej linijek poświęcając Robertowi Lewandowskiemu.

W serwisie internetowym holenderskiej telewizji NOS można przeczytać: “Polacy mają zmartwienie. Lewandowski doznał kontuzji w ostatnim meczu treningowym”, przy czym przytoczono wyżej wspomniane słowa Michała Probierza z konferencji prasowej.

ZOBACZ TEŻ: Dramat "Lewego", schodząc z murawy ukrył twarz w dłoniach. Cała Polska wstrzymała oddech

Holenderskie media wspominają o reprezentacji Polski

Kilka słów o Robercie Lewandowskim poświęcił serwis “Voetbal International”. Dziennikarze zwrócili uwagę, że Michał Probierz może mieć poważny problem przy wyborze wyjściowej jedenastki, gdyż kończą mu się opcje w ofensywie

Dla trenera reprezentacji Michała Probierza możliwości zestawienia ataku wyraźnie się kurczą - czytamy.

Przypomnijmy, że Polacy zagrają z Holandią w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00. Spotkanie odbędzie się w Hamburgu.