Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nowe informacje o stanie zdrowia Roberta Lewandowskiego. Czy kapitan pojedzie na Euro?
Karol Osiński 11.06.2024 07:30

Robert Lewandowski opuścił murawę podczas meczu z Turcją z powodu urazu. Zaraz po spotkaniu Jan Bednarek w rozmowie z TVP Sport zdradził, co dolega kapitanowi reprezentacji Polski. Informację o stanie zdrowia napastnika podał także Michał Probierz podczas konferencji prasowej.

Robert Lewandowski odniósł kontuzję podczas meczu z Turcją

Robert Lewandowski rozpoczął mecz przeciwko Turcji od pierwszej minuty. Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie już w 12. minucie po golu Karola Świderskiego, a kapitan zaliczył asystę. Niestety tuż po bramce strzelec bramki odniósł kontuzję, która wykluczyła go z reszty spotkania.

Pech dotknął również “Lewego”. W 31. minucie meczu snajper usiadł na murawie, wcześniej sygnalizując problemy. Jego udział w spotkaniu został zakończony. Michał Probierz zarządził zmianę, a kapitana kadry zmienił Kacper Urbański.

Polska - Turcja. Kibice już wychodzili ze stadionu, gdy nagle stała się magia

Jan Bednarek zdradził, co się stało Robertowi Lewandowskiemu

Jeszcze, kiedy Robert Lewandowski siedział na murawie, podszedł do niego Jan Bednarek. Po spotkaniu obrońca reprezentacji Polski udzielił wywiadu dla TVP Sport, informując, czym spowodowana była zmiana 35-latka. Okazuje się, że miał problem mięśniowy.

Myślę, że w zejściu Roberta było trochę prewencji. Poczuł "dwójkę" (mięsień dwugłowy uda - przyp. red.) i miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Jest profesjonalistą, wiemy, jakim jest zawodnikiem, dobrze zna swój organizm i wiedział, że nie warto ryzykować, a zmiennicy pokazali, że są wartościowi i mamy nie tylko pierwszą "11 - powiedział defensor.

Michał Probierz przekazał nowe informacje o kontuzjach

Po meczu odbyła się również tradycyjna konferencja prasowa z udziałem Michała Probierza. Selekcjoner odpowiedział na pytania dziennikarzy, przekazując, co dolega Karolowi Świderskiemu oraz Robertowi Lewandowskiemu. Problemy zdrowotne dotknęły również Pawła Dawidowicza.

Robert ma lekki uraz. Miejmy nadzieję, że nie powinno być problemów. Karol podkręcił staw skokowy i po badaniach powinna być informacja. Zmiana Pawła Dawidowicza też była podyktowana kontuzją. Na razie nie będziemy nikogo dowoływać - powiedział Michał Probierz.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polaków. Następne spotkanie reprezentacja Polski zagra w ramach Euro 2024. Ich przeciwnikami będą Holendrzy. Ten mecz odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00.