Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Real zwycięski w starciu z Barceloną. Robert Lewandowski nie zachwycił, nie dokończył meczu
Filip Wilkiewicz 22.04.2024 08:30

Real Madryt zwyciężył w arcyważnym meczu z FC Barceloną 3:2 i prawdopodobnie pogrzebał marzenia Katalończyków o obronie tytułu mistrzowskiego. Robert Lewandowski wystąpił od pierwszej minuty spotkania, ale nie zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Polski napastnik został zmieniony w 65 minucie, a jego występ został oceniony przez hiszpańskie media.

Emocje w pierwszej połowie

Derbowe starcie w Madrycie zaczęło się idealnie dla zespołu gości. Piłkarze FC Barcelony wyszli na prowadzenie już po sześciu minutach od pierwszego gwizdka arbitra. Raphinha dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył Andreas Christensen, który wykorzystał błąd w ustawieniu Andriyego Lunina i posłał futbolówkę do siatki.

“Królewscy” bez zastanowienia ruszyli do ataku po wznowieniu gry i byli blisko bramki wyrównującej po dobrej akcji kombinacyjnej Luki Modricia i Viniciusa. Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców w 18 minucie, gdy pewnym strzałem pokonał ter Stegena z rzutu karnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1 i było jasne, że w drugiej części spotkania, kibiców miały czekać olbrzymie emocje.

Dramatyczne sceny na meczu Ekstraklasy. Piłkarz nagle runął na murawę

Jude Bellingham ponownie bohaterem

W drugiej połowie Xavi Hernandez zdecydował się na dokonanie kilku korekt w składzie. Szkoleniowiec Dumy Katalonii wpuścił na boisko m.in. Fermina Lopeza, który nie zawiódł w kluczowym momencie. W 69 minucie gry 20-letni pomocnik wykorzystał zamieszanie w defensywie gospodarzy i oddał strzał sytuacyjny, który znalazł drogę do bramki i dał Barcelonie prowadzenie.

Zawodnicy Realu musieli ponownie odrabiać straty. W 73 minucie świetnym dośrodkowaniem z lewej strony boiska popisał się Vinicius. Piłka po zagraniu Brazylijczyka padła łupem Lucasa Vazqueza, który wykończył akcję i doprowadził do wyrównania. Oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ta sztuka udała się gospodarzom. W 91 minucie, centra z prawego skrzydła w wykonaniu Vazqueza dotarła do wbiegającego Jude'a Bellinghama. Anglik dopadł do piłki i huknął pod poprzeczkę, ustalając wynik spotkania na 3:2.

Oceny dla Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski był jednym z zawodników, którzy zostali zmienieni w trakcie drugiej części gry. Kapitan reprezentacji Polski zszedł z boiska w 64 minucie i został zastąpiony przez Ferrana Torresa.

Hiszpańskie media wzięły pod lupę występ Lewandowskiego i dokonały kilku znaczących obserwacji. Zdaniem lesportiudelcatalunya.cat, 35-latek przypomniał o swojej gorszej dyspozycji z ubiegłego roku. Dziennik “AS” z kolei pochwalił występ polskiego napastnika i docenił jego starcia z obrońcami “Królewskich”.

Lewandowski z ostatnich miesięcy 2023 r. powrócił. Bardzo się starał, ale potem nie wybierał dobrze. Zniknął i został zmieniony przez Xaviego - czytamy na lesportiudelcatalunya.cat

Dobry mecz Polaka, który, o dziwo, nie dokończył go na boisku. W minutach, w których przebywał na murawie, potrafił dobrze przetrzymać piłkę w walce z Antonio Rudigerem - ocenił “AS”