Sport.Goniec.pl > Real Madryt

Real Madryt

Joan Laporta i Robert Lewandowski
22.04.2024 17:25 Prezydent Barcelony grzmi po El Clasico. Mówi o skandalu

Klęska FC Barcelony w El Clasico dalej wzbudza emocje w biurach klubowych Blaugrany. Jej włodarze wytykają arbitrom spotkania błąd przy interwencji Andrija Łunina, kiedy nie było jasne, czy piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Joan Laporta zapowiedział, że będzie walczył o wyjaśnienie tej sprawy, a jeśli okaże się, że ich przypuszczenia były słuszne, wówczas podejmie stanowcze kroki.

Marcos Alonso, Robert Lewandowski i Frenkie de Jong
22.04.2024 16:21 FC Barcelona przekazała fatalną informację. Potwierdziło się najgorsze

FC Barcelona musiała uznać wyższość Realu Madryt po porażce 2:3 na Estadio Santiago Bernabeu. Niestety nie jest to jedyna zła wiadomość dla Xaviego i jego sztabu. Potwierdziło się najgorsze ws. Frenkiego de Jonga, który przed zakończeniem pierwszej połowy musiał opuścić boisko przez kontuzję. Duma Katalonii wydała oświadczenie o stanie zdrowia Holendra. Czeka go długa przerwa od gry.

22.04.2024 14:40 Fatalny bilans Lewandowskiego, tak źle już dawno nie było. Polak ma powody do zmartwień

Robert Lewandowski spędził 64 minuty na boisku, w trakcie derbowej rywalizacji z Realem Madryt. Polak nie wpisał się na listę strzelców, a hiszpańskie media wytknęły mu niechlubny rekord w starciach z “Królewskimi”. Kapitan reprezentacji Polski nie ma powodów do zadowolenia.

Nieuznany gol dla Barcelony
22.04.2024 10:14 Burza po porażce Lewandowskiego i spółki, w sieci zawrzało. Wpis Barcelony mówi wszystko

W trakcie pierwszej połowy spotkania na Estadio Santiago Bernabéu, kibice byli świadkami dużej kontrowersji. Piłka po strzale Lamine Yamala została wybita z lini bramkowej przez Andriyego Lunina, chociaż nie było pewności, czy futbolówka nie znalazła się już w bramce. Katalończycy byli wściekli i dosadnie skomentowali całą sytuację.

22.04.2024 08:30 Real zwycięski w starciu z Barceloną. Robert Lewandowski nie zachwycił, nie dokończył meczu

Real Madryt zwyciężył w arcyważnym meczu z FC Barceloną 3:2 i prawdopodobnie pogrzebał marzenia Katalończyków o obronie tytułu mistrzowskiego. Robert Lewandowski wystąpił od pierwszej minuty spotkania, ale nie zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Polski napastnik został zmieniony w 65 minucie, a jego występ został oceniony przez hiszpańskie media.

Camavinga i Lewandowski
21.04.2024 14:09 Real Madryt-Barcelona. Gdzie i o której oglądać starcie Lewandowskiego w El Clasico?

Przed fanami hiszpańskiej piłki, ale nie tylko, prawdziwie hitowe starcie w La Liga. Real Madryt podejmie u siebie FC Barcelonę, z Robertem Lewandowskim na czele. Będzie to 257. El Clasico w całej historii. Gdzie i o której oglądać to elektryzujące starcie?

Kyle Walker i Vinicius Junior
18.04.2024 08:33 Real Madryt nie pokłonił się obrońcom tytułu. Rzuty karne wyłoniły półfinalistę Ligi Mistrzów

Podczas rewanżowego pojedynku pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt emocje sięgnęły zenitu. Choć przez większość meczu dominowali piłkarze Pepa Guardioli, Królewscy skutecznie odparli ich ofensywę i pierwsi wyszli na prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli, jednak to nie wystarczyło, by sforsować defensywę gości i do 90. minuty był remis 1:1. O wyniku i awansie rozstrzygnęły rzuty karne.

Lewandowski i Xavi
12.04.2024 19:51 Xavi zabrał głos ws. Lewandowskiego. Padły wyjątkowe słowa

Przed Barceloną decydujące starcia zarówno w La Lidze, jak i Lidze Mistrzów. O czekających zespół wyzwaniach wypowiedział się trener Blaugrany, Xavi Hernandez. Nie zabrakło także ciepłych słów o Robercie Lewandowskim.

Jude Bellingham i Erling Haaland
10.04.2024 08:09 Grad goli w Lidze Mistrzów. Real Madryt zremisował z Manchesterem City

Hit ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Manchesterem City przerósł wszelkie oczekiwania kibiców. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a jego przebieg to był istny spektakl piłkarski. Te bramki po prostu trzeba zobaczyć.

Mouctar Diakhaby
05.03.2024 21:15 Koszmarna kontuzja. Gwiazdor może już nigdy nie wrócić do piłki

Nie milkną echa spotkania 27. kolejki LaLiga między Valencią a Realem Madryt. To nie tylko z powodu zakończenia meczu w środku akcji przez sędziego Jesusa Gil Manzano, ale też przez okropną kontuzję obrońcy drużyny gospodarzy, Mouctara Diakhaby'ego. Wstępne diagnozy są fatalne i nie wiadomo, czy kiedykolwiek wróci do gry w piłkę.

świeczki
06.02.2024 16:23 Nie żyje legenda Realu Madryt. Klub uczci jego pamięć minutą ciszy

Bardzo smutne informacje przekazał Real Madryt w porannym komunikacie we wtorek 6 lutego. Hiszpański klub poinformował o śmierci jednego ze swoich byłych piłkarzy, prawdziwej legendy "Królewskich".

Marcelo
02.08.2023 12:40 Była gwiazda Realu Madryt paskudnie sfaulowała rywala. Nagranie wszystko pokazało

Była gwiazda Realu Madryt, Marcelo, nie popisał się w ostatnim meczu Fluminense FC z Argentinas Juniors. Podczas spotkania bezlitośnie sfaulował rywala, za co otrzymał czerwoną kartkę. Konsekwencje dla poszkodowanego są opłakane.

Shaka Hislop
25.07.2023 12:19 Szokujące obrazki przed meczem Realu z Milanem. Bramkarz ledwo stał na nogach, nagle zasłabł

Bardzo niepokojące ujęcia pokazała telewizja ESPN przed meczem towarzyskim Realu Madryt i AC Milanu w Kalifornii. Prowadzący studio dawny bramkarz Premier League - Shaka Hislap - nagle zaczął chwiać się na nogach, a potem zemdlał. Natychmiast zajęły się nim służby medyczne.

Kylian Mbappe
23.06.2023 10:29 Media: rekordowy transfer w historii? Kylian Mbappe w nowym klubie

Wygląda na to, że saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej dobiega końca. Jak informuje dobrze poinformowane "PSG Community" francuska gwiazda przejdzie jeszcze latem tego roku do Realu Madryt. Kwota transferu może stać się rekordową w historii piłki nożnej.

Jude Bellingham
07.06.2023 17:55 Real Madryt dokonał największego transferu tego lata. 100 mln euro za Anglika

Real Madryt już postanowił i wydał spore pieniądze na zapowiadany od dłuższego czasu transfer. Za zawodnika grającego w reprezentacji Anglii wydano 100 mln euro! Czy w przyszłym sezonie nowy gracz będzie błyszczał tak, jak wskazują na to wydane pieniądze?

Karim Benzema
05.06.2023 15:02 Karim Benzema znalazł nowy klub. Zaskakujący transfer snajpera Realu Madryt

Karim Benzema niedzielnym meczem z Athletic Bilbao pożegnał się z kibicami Realu Madryt. Jak informuje ceniony dziennikarz Fabrizio Romano, francuski snajper znalazł już nowy klub. Napastnik obierze egzotyczny kierunek i zostanie zawodnikiem saudyjskiego Al-Ittihad.

Real Madryt - Manchester City
17.05.2023 22:56 Real Madryt całkowicie się poddał. Ta bramka w ogóle nie powinna paść

Real Madryt całkowicie poddał się w meczu z Manchesterem City. Drugi półfinał był całkowicie zdominowany przez zawodników angielskiego klubu. W pewnym momencie padł gol, który w ogóle nie powinien się przydarzyć. Eder może mieć sobie za złe.

Federico Valverde
09.04.2023 15:25 Skandal u rywali Roberta Lewandowskiego. Gwiazdor Realu Madryt zaatakował innego piłkarza po meczu

Federico Valverde to jedna z gwiazd Realu Madryt, a jego drużyna w sobotę przegrała z Villarrealem u siebie i Królewscy tym samym stracili właściwie szansę na nawiązanie walki z Barceloną. Doszło do skandalu z udziałem Valverde - uderzył on po meczu jednego ze swoich przeciwników.

19.03.2023 23:09 Emocje do samego końca. FC Barcelona ogrywa Real Madryt. Robert Lewandowski tym razem bez gola

To było sportowe święto! Starcia piłkarskie pomiędzy Realem Madryt, a FC Barceloną zawsze stoją na niezwykle wysokim poziomie. Nie zawiodło ostatnie spotkanie obu drużyn, które odbyło się 19 marca br. W meczu, który obserwował cały świat, jednym z głównych aktorów był kapitan Polski, Robert Lewandowski.

19.03.2023 22:21 FC Barcelona z Robertem Lewandowskim kontra Real Madryt. Zacięty bój w piłkarskim starciu gigantów

Trwa jedno z największych widowisk w sportowym świecie. Odwieczna rywalizacja dwóch piłkarskich potęg - FC Barcelony oraz Realu Madryt rozgrzewa fanów na całym świecie. Do przerwy Barcelona z kapitanem reprezentacji Polski na własnym stadionie remisuje z odwiecznym rywalem 1:1. Na razie polski gwiazdor bez błysku.

Real Madryt, Predrag Spasić
08.03.2023 19:42 Były piłkarz Realu Madryt żyje na skraju nędzy. Zaapelował o pomoc, ma poważne kłopoty

Predrag Spasić to były piłkarz Realu Madryt. Dziś Serb pracuje jako magazynier, ma niewielką pensję i żyje z dnia na dzień. Zaapelował o pomoc, wyjaśniając dokładnie swoją sytuację. Ma poważne kłopoty.

robert-lewandowski-betis
12.01.2023 22:56 Robert Lewandowski wrócił do składu i już strzela. Barcelona wyszarpała awans do finału

Zakończyło się właśnie drugie z półfinałowych spotkań rozgrywanych w ramach hiszpańskiego Superpucharu. Do czekającego na swojego rywala w wielkim finale Realu Madryt, dołącza FC Barcelona. Udział w niedzielnym starciu Duma Katalonii w dużej mierze zawdzięcza Robertowi Lewandowskiemu. Kapitan biało-czerwonych łącznie trzy razy pokonał bramkarza Realu Betis, z czego jeden z goli padł po spalonym. Polak wraca do składu na superpuchar, jednak w lidze hiszpańskiej będzie musiał jeszcze poczekać.

Robert Lewandowski debiut w Barcelonie
24.07.2022 08:52 Robert Lewandowski zadebiutował w Barcelonie. Real Madryt pokonany

Robert Lewandowski rozegrał swój pierwszy mecz w drużynie Barcelony. Zespół wygrał z Realem Madryt, ale polski piłkarz pojawił się na boisku tylko w pierwszej połowie spotkania. Mecz z Realem Madryt z pewnością można zaliczyć do dużych sukcesów. Polscy kibice spodziewali się jednak cieszyć oczy Robertem Lewandowskim nieco dłużej. Robert Lewandowski debiutuje w BarcelonieRobert Lewandowski opuścił swój dotychczasowy klub Bayern Monachium, grą w którym zapewniał niezapomniane emocje milionom kibiców na całym świecie. Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, a w przypadku polskiego piłkarza okazało się to krokiem naprzód. Gwiazdor dołączył bowiem do jednej z najważniejszych drużyn w historii piłki nożnej, FC Barcelona. W mediach mówiło się o transferze roku, a w karierze Polaka to niewątpliwie jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy etap. Robert Lewandowski szybko po podpisaniu kontraktu wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by po raz pierwszy spotkać się z nowym zespołem, a w sobotę rozegrał z nim debiutanckie spotkanie. To nie należało do najłatwiejszych, bo przeciwnikiem był największy rywal Barcelony, gwiazdorska drużyna Real Madryt. Polak został zatem z miejsca wrzucony na głębokie wody. Real Madryt - Barcelona 0:1 Dobra wiadomość jest taka, że Robert Lewandowski już od pierwszych minut pojawił się na murawie. Zła wiadomość jest taka, że zagrał tylko w pierwszej połowie. Nowy klub zadecydował bowiem nie eksploatować zawodnika przez cały mecz i ograniczył jego udział w spotkaniu do pierwszych 45 minut, po których piłkarz nie wyszedł już na murawę na druga połowę.Zła wiadomość jest taka, że w swoim debiucie Robert Lewandowski gola nie strzelił. Dobra informacja jest jednak taka, że miał do tego kilka okazji i chociaż z klubem z Katalonii trenował raptem kilka razy, to już widać, że ma potencjał na grę równie skuteczną, co w Bayernie.Największym rozczarowaniem dla kibiców był jednak fakt, że Lewandowski pojawił się na murawie z numerem "12" na plecach. Choć zapewne już niedługo będzie grał z "9", to jednak wszyscy czekali właśnie na ten moment. I póki co się nie doczekali, a wielu widzów na trybunach i przed telewizorami z pewnością zamarło, gdy zobaczyło Lewego bez dziewiątki na plecach.Ostatecznie mecz zakończył się pozytywnym wynikiem dla Barcelony. W 26. minucie piłkę do bramki Realu Madryt wprowadził Raphinha. Gol Brazylijczyka okazał się być jedynym w przeciągu całego spotkania. DOO BRAZIIIIL FROM RAPHINIA 🇧🇷 pic.twitter.com/56SSc4ow6B— issam 🦁🇲🇦 (@hbibissam) July 24, 2022 Już wkrótce ponownie będziemy mogli cieszyć się widokiem Roberta Lewandowskiego w barwach Barcelony. Polak zagra w meczach przeciwko RB New York i Juventusowi. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będziemy mogli nieco dłużej oglądać zawodnika na boisku. Artykuły polecane przez Goniec.pl:Szczęśliwa Marta Manowska pokazała zdjęcie z wesela. To był wyjątkowy dzień w jej życiuKatarzyna Dowbor przeszła metamorfozę. Nie jest już ruda? Trudno ją rozpoznaćNastoletni syn Krzysztofa Ibisza miał wypadek, wylądował na pogotowiu. Mama chłopca apelujeŹródło: radiozet.pl

14.04.2022 10:33 Fatalne wieści ze świata sportu. Były piłkarz Realu Madryt zmarł po wypadku samochodowym

W reprezentacji rozegrał 84 mecze i zdobył 17 bramek, również w pamiętnym meczu eliminacji MŚ przeciwko Argentynie w 1993 roku w Buenos Aires, gdzie Kolumbijczycy odnieśli zwycięstwo 5:0.„Będziemy za nim tęsknić i wspominać go z wielką sympatią, uznaniem i szacunkiem" - podkreślono, przekazując kondolencję rodzinie zmarłego.Źródło: tvn24.plDo zdarzenia doszło na jednej z kolumbijskich dróg w poniedziałek, 11 kwietnia. Cztery inne osoby, które znajdowały się w jego pojeździe, także zostały ranne w wyniku zderzenia z autobusem.Sportowy świat właśnie obiegła smutna informacja. Freddy Rincon, była gwiazda reprezentacji Kolumbii nie żyje. 55-letni Kolumbijczyk, znany między innymi z występów w Realu Madryt, zmarł wskutek obrażeń głowy, których doznał w wypadku samochodowym.Freddy Rincon w swojej karierze uczestniczył w trzech mundialach w 1990, 1994 i 1998 roku. Był wówczas gwiazdą reprezentacji Kolumbii, obok Carlosa Valderramy i Faustino Asprilli. - Pomimo wielkich wysiłków naszego zespołu, Freddy Eusebio Rincon Valencia zmarł - przekazał w czwartek Laureano Quintero, dyrektor medyczny Kliniki Imbanaco w Cali, gdzie przebywał były piłkarz. Śmierć byłego reprezentanta Kolumbii potwierdziła już również tamtejsza federacja piłkarska.FCF lamenta el fallecimiento de Freddy Rincón.🔗 https://t.co/e4VuoQEstG pic.twitter.com/sy3lxG3VNf— FCF (@FCF_Oficial) April 14, 2022 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Ofensywa w Donbasie "w ciągu kilku dni". Ekspert o możliwych scenariuszach na zwycięstwoUkraińcy pokazali, jak Rosjanie zniszczyli ich dobytek. Realia rosyjskiej okupacjiPutin może zadać bolesny cios USA. W grę wchodzą dwa scenariusze

Francisco Gento
18.01.2022 13:46 Zmarł Francisco Gento. Był legendą Realu Madryt

Zmarł Francisco "Paco" Gento, honorowy prezes Realu Madryt i sześciokrotny zdobywca Pucharu Europy. Były piłkarz miał 88 lat. - Madridistas i wszyscy kibice piłkarscy zapamiętają go jako jedną ze swoich największych legend - czytamy w komunikacie opublikowanym przez klub, z którym sportowiec związał całe życie.Francisco "Paco" Gento był wychowankiem Racingu Santander, ale grał niemal wyłącznie w barwach Realu Madryt. Z "Królewskimi" związał się w 1953 roku. W białej koszulce wystąpił 600 razy i zdobył 182 gole. Jego kariera trwała 18 lat. 43 razy był zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii. Grał na pozycji lewoskrzydłowego.

Losowanie Ligi Mistrzów Real Madryt PSG
13.12.2021 15:32 Losowanie Ligi Mistrzów. Wielkie hity w 1/8 finału, Real zagra z PSG

Losowanie Ligi Mistrzów w końcu odbyło się bez skandali i pomyłek. Powtórzona ceremonia przyniosła kolejne szlagierowe mecze. Największym hitem będzie rywalizacja PSG z Realem Madryt. Tym samym na Santiago Bernabeu wróci Sergio Ramos. Wielkie szlagiery w 1/8 finału.Losowanie Ligi Mistrzów pierwotnie odbyło się o godzinie 12. Wtedy najciekawszymi parami wydawały się PSG - Manchester United i Atletico Madryt - Bayern Monachium. Jednak podczas losowania doszło do kuriozalnej pomyłki.