Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nie do wiary, co Hiszpan pokazał w trakcie finału. Wszystko nagrały kamery, Anglicy oburzeni
Michał Pokorski 15.07.2024 11:44

Hiszpania - Anglia

W czasie finału Euro 2024 doszło do niecodziennej sceny. Po jednej z akcji hiszpański obrońca “zgasił” awanturującego się Anglika. Zdarzenie nagrały kamery telewizyjne, a wideo już jest hitem sieci. Co za obrazki na mistrzostwach Europy w Niemczech.

Hiszpania wygrała Euro 2024

W wielkim finale Euro 2024 Hiszpania pokonała Anglię 2:1. Pierwsza połowa zawiodła oczekiwania widzów, ale w drugiej odsłonie meczu, kibice oglądali piłkarski spektakl.  Kapitalne otwarcie podopiecznych Luisa de la Fuente, zaowocowało bramką Nico Williamsa w 47. minucie. 22-latek precyzyjnym strzałem z lewej nogi pokonał Jordana Pickforda (1:0).

La Furia Roja zaczęła przeważać w spotkaniu, ale nie potrafili zadać drugiego ciosu. Gareth Southgate kapitalnie zaszachował swoim składem i w 70. minucie wprowadził na boiska Cole Palmera. 22-latek już chwilę później wpisał się na listę strzelców i zapewnił Synom Albionu remis (1:1). Decydujący cios reprezentacja Hiszpanii wyprowadziła na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry. Po przepięknym ataku pozycyjnym, akcję wzorowo wykończył Mikel Oyarzabal. 27-latek z Realu Sociedad zapewnił La Furia Roja czwarty tytuł mistrzów Europy w historii.

Kibice nie zapomną natomiast akcji z pierwszej połowy meczu. Właśnie wtedy, Dani Carvajal kapitalnie zadrwił z Anglików jednym gestem…

Do igrzysk pozostały dni, a tu takie wieści. Świątek nie będzie zachwycona, to już pewne

Dani Carvajal zadrwił z Harrego Kane'a

W pierwszej połowie byliśmy świadkami niecodziennej sceny. W jednej z akcji Dani Carvajal zatrzymał Bukayo Sakę faulem. Hiszpan ledwo zahaczył rywala, a ten dołożył przy upadku sporo od siebie. Oczywiście, sędzia odgwizdał nieprzepisowe zagranie, ale Anglicy domagali się kartki dla obrońcy. Do sędziego podbiegł Harry Kane, który zaczął wyliczać arbitrowi, który to już faul La Furia Roja. Dani Carvajal błyskawicznie zareagował na protesty Synów Albionu wymownym gestem:

Jak widzimy, obrońca Realu Madryt wymownie pokazał “ocieranie oczu z łez”. Możemy to śmiało odczytywać jako: “przestańcie płakać i grajcie dalej”. Wideo już stało się hitem sieci.

Zakończyło się Euro 2024

Mistrzostwa Europy oficjalnie zakończyły się w niedzielny wieczór. Euro 2024 pozostawiło kibicom spory niedosyt. Gospodarze “popisali się” słabą organizacją, ogromnymi problemami z bezpieczeństwem oraz niezrozumiałymi zasadami podróżowania. W tegorocznym czempionacie padło 116 bramek, czyli aż 26 goli mniej, niż przed trzema laty.

Niestety, 17. edycja mistrzostw Starego Kontynentu zostanie również zapamiętana jako “czempionat zmęczonych drużyn”. Wiele czołowych ekip prezentowało słaby futbol, zawodnicy byli ewidentnie przemęczeni minionym sezonem.