Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dwa ciosy i nokaut. Real Madryt po raz 15. wygrywa Ligę Mistrzów
Michał Pokorski 01.06.2024 23:06

Dwa ciosy i nokaut. Real Madryt po raz 15. wygrywa Ligę Mistrzów

Real Madryt

Real Madryt pokonał Borussię Dortmund 2:0 i sięgnął po swój 15. tytuł mistrzów Europy. Masa emocji i królewski finał Ligi Mistrzów w Londynie!

Masa emocji, ale bez bramek

Pierwsza połowa spotkania miała nieprawdopodobny przebieg. Spotkanie musiało zostać przerwane już w drugiej minucie meczu, po wtargnięciu kibica. Początkowy stres szybko opuścił obie ekipy, a zawodnicy coraz pewniej poruszali się po angielskiej murawie.

Premierowa odsłona meczu była bardzo wyrównana, choć ze wskazaniem na zawodników Borussi Dortmund. Kilka fenomenalnych zagrań mijających linię obrony Realu Madryt, zaowocowało doskonałymi sytuacjami dla niemieckich piłkarzy. Niestety, za każdym razem drużynie Edina Terzicia zabrakło zimnej krwi i wykończenia akcji. “Królewscy” również mieli swoje okazje, ale po 45 minutach zeszli do szatni bez celnego strzału.

Przepiękne zachowanie Huberta Hurkacza. Internauci docenili Polaka

Odmieniony Real

W drugiej połowie Borussia Dortmund grała już mniej odważnie, taktycznie ustawiała się w obronie i czekała na swój moment z kontrataku. Real Madryt miał spore problemy z konstruowaniem akcji, ale konsekwentnie szukał swojego miejsca na połowie rywala. Groźnie zrobiło się w 60 minucie meczu, kiedy to po rzucie rożnym głową uderzał Dani Carvajal. Piłka tym razem powędrowała nad poprzeczkę, ale co się odwlecze to nie uciecze…

32-letni Hiszpan poprawił się już kwadrans później i w 75 minucie meczu, w identycznej sytuacji wpakował piłkę do siatki (1:0). Od tamtego momentu Real całkowicie zdominował niemiecką drużynę. Borussia nie potrafiła wyjść z własnej połowy, a druga bramka dla Madrytu była już tylko kwestią czasu.

Królewska końcówka

Po katastrofalnym błędzie Iana Maatsena gola na 2:0 zdobył Vinicius Júnior. Kibice “Królewskich” eksplodowali radością, choć do zakończenia meczu pozostawało jeszcze ponad 10 minut.

W 87 minucie regulaminowego czasu gry bramkę “główką” zdobył Niclas Füllkrug. Kiedy wydawało się, że Borussia może jeszcze wrócić do gry, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i pokazał spalonego. Bramka nie została uznana, a do ostatniego gwizdka pozostawały już ostatnie minuty. Niemiecki zespół próbował jeszcze “ukłuć” rywali, ale niewzruszony pozostawał Real. Sędzia Slavko Vincic zakończył mecz po 5 doliczonych minutach.

15. tytuł Realu Madryt

Dzięki wygranej z Borussią “Królewscy” zdobyli swój 15. tytuł mistrzów Europy. Równo 10 lat po wygranej “La Decimy” Real Madryt powiększył swoją gablotę o kolejne pięć trofeów. Nieprawdopodobny geniusz zespołu z Hiszpanii.