Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polak zastąpi Piotra Zielińskiego w Napoli? W grę wchodzą duże pieniądze
Karol Osiński
Karol Osiński 12.04.2024 10:29

Polak zastąpi Piotra Zielińskiego w Napoli? W grę wchodzą duże pieniądze

Piotr Zieliński
Fot. Rex Features/East News

Piotr Zieliński opuści SSC Napoli po zakończeniu bieżącego sezonu i prawdopodobnie dołączy do Interu Mediolan. Mistrzowie Włoch już zaczęli rozglądać się za jego następcą i wszystko wskazuje na to, że jednym z kandydatów jest inny reprezentant Polski. Włodarze Azzurrich są w stanie zapłacić za niego duże pieniądze.

Piotr Zieliński odejdzie z SSC Napoli

O odejściu Piotra Zielińskiego z SSC Napoli mówi się od dłuższego czasu. Jeszcze podczas poprzedniego okienka transferowego Polak był jednym z głównych celów arabskiej drużyny Al-Ahli, która poszukiwała wzmocnień ligi saudyjskiej. 29-latek odrzucił taką opcję, choć oferowano mu o wiele większe pieniądze niż te, które inkasuje w Neapolu. Ostatecznie pozostał na Stadio Diego Armando Maradona, chcąc kontynuować karierę na najwyższym poziomie. 

Jednocześnie były piłkarz Udinese nie zapowiedział, że pozostanie na następny sezon w SSC Napoli, lecz z końcem bieżącej kampanii wygasa jego kontrakt, co oznacza, że każda drużyna będzie mogła podpisać kontrakt z nim za darmo. Ponadto szefostwo mistrzów Italii nie zgłosiło reprezentanta Polski do rozgrywek Ligi Mistrzów, z których i tak odpadli w 1/8 finału.

Troje dzieci gwiazdora futbolu w szpitalu. Dramat w przededniu meczu

Media: Piotr Zieliński dołączy do Interu Mediolan

Na początku roku pojawiły się doniesienia, że jego usługami interesuje się Inter Mediolan. Włodarze liderów Serie A szybko przystąpili do działania i sfinansowali transakcję. 

Co prawda żadna z drużyn nie potwierdziła oficjalnie transferu, lecz słynny i dobrze zorientowany włoski dziennikarz Fabrizio Romano potwierdził, że w przyszłym sezonie Polak zagra na San Siro w barwach Interu

ZOBACZ TEŻ: Semeniuk i Leon w finale. Są o krok od wielkiego sukcesu

Polak zastąpi Piotra Zielińskiego w SSC Napoli?

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie do Neapolu zawita nowy pomocnik, który będzie miał za zadanie załatać dziurę po Piotrze Zielińskim. Według włoskich i tureckich mediów jednym z najpoważniejszych kandydatów na to stanowisko jest Sebastian Szymański z Fenerbahce

Włodarze SSC Napoli mają być gotowe na duży wydatek w celu sprowadzenia reprezentanta Polski na Stadio Diego Armando Maradona. Innym z zawodników, który mógłby zastąpić “Ziela” jest Georgij Sudakow, jednak aspekt finansowy stawia Szymańskiego wyżej.

Szymański w SSC Napoli? Mówimy o kwocie rzędu 25-30 milionów, którą można byłoby łatwiej wynegocjować niż pieniądze, które byłyby potrzebne na transfer Sudakowa - powiedział jeden z dziennikarzy na antenie “Radio Marte”.

Z kolei dziennikarze tureckiego serwisu tv100.com podają, że to właśnie mistrzowie Włoch są faworytami do sięgnięcia po usługi Sebastiana Szymańskiego.