Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Piotr Żyła w ogniu krytyki. Posypały się komentarze
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 23.03.2024 14:26

Piotr Żyła w ogniu krytyki. Posypały się komentarze

Piotr Żyła
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

W obliczu słabszej formy łatwo o krytykę ze strony dziennikarzy i kibiców. Szczególnie jeśli sportowiec udziela się aktywnie w mediach społecznościowych. Piotr Żyła otrzymał kilka nieprzyjemnych komentarzy pod jednym z ostatnich postów na jego profilu.

Piotr Żyła w ogniu krytyki

Piotr Żyła przyzwyczaił polskich kibiców do solidnych skoków przez ostatnie kilka lat. Mimo kilku wpadek i gorszych momentów, zwykle był mocnym punktem w drużynie biało-czerwonych. Sezon 2023/24 okazał się dla Polaków jednym z najgorszych od wielu lat, a Żyła był jednym z antybohaterów.

"Wiewiór" nie prezentował się dobrze w konkursach i regularnie zawodził. Kibice długo znosili gorszą formę Żyły, jednak w pewnym momencie ta cierpliwość się skończyła. Internauci zaczęli zarzucać skoczkowi, że poświęca on zbyt dużo czasu rzeczom niezwiązanym ze sportem.

Małysz podjął decyzję. Jest reakcja Thurnbichlera

Piotr Żyła opublikował w sieci zdjęcie i się zaczęło

Piotr Żyła od dłuższego czasu reklamuje markę “Yellow Bananas”. Kilka dni temu skoczek zamieścił w sieci wpis z dwoma owocami w dłoniach i logo na koszulce. Żyła podpisał post, podkreślając znaczenie reklamowanego produktu.

Banany jako źródło energii w trakcie intensywnych treningów są nie do pobicia - zawsze dają mi ten ekstra power, który pozwala mi przetrwać nawet najbardziej ekstremalny wysiłek.

Komentarze pod postem Żyły dawały do zrozumienia, że kibice nie są zadowoleni z działań skoczka, zarzucając mu brak skupienia nad karierą sportową.

Weź się lepiej Piotrek za skakanie. Widać, że teraz ino reklamy i Fame MMA w głowie;

Niestety, ale uważam ten sezon za słabiutki. Jestem zawiedziona.

ZOBACZ TAKŻE: Jest decyzja w sprawie Piotra Żyły. Oficjalne potwierdzenie

Ostatnia szansa na dobry wynik

Przed Piotrem Żyłą i resztą polskich skoczków ostatni weekend z Pucharem Świata w tym sezonie. Biało-czerwoni staną przed szansą na dobry finisz zawodów i ponownym zdobyciu sympatii polskich kibiców.

W sobotę na skoczni w Planicy odbył się konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę odbędzie się ostatni konkurs indywidualny.