Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Nowe wieści ws. stanu zdrowia Dawida Kubackiego. Lekarz kadry zabrał głos
Monika Majko
Monika Majko 24.12.2023 10:49

Nowe wieści ws. stanu zdrowia Dawida Kubackiego. Lekarz kadry zabrał głos

Dawid Kubacki i Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kilka dni temu gruchnęła wiadomość o chorobie Dawida Kubackiego, która uniemożliwiłaby mu start w mistrzostwach Polski, gdyby te odbyły się zgodnie z planem. Zaniepokojeni kibice z niecierpliwością oczekiwali na nowe informacje o stanie zdrowia polskiego skoczka. Tuż przez zbliżającym się wielkimi krokami Turniejem Czterech Skoczni głos zabrał w tej sprawie lekarz kadry naszych skoczków.

 

Dawid Kubacki wycofał się ze startu w mistrzostwach Polski

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia miały odbyć się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, ale rywalizację pokrzyżowała pogoda, a zawody zostały odwołane. Tuż przed startem z udziału w nich wycofał się jednak Dawid Kubacki, a wszystko przez problemy zdrowotne czołowego polskiego skoczka.

Informacja ta wywołała niepokój wśród kibiców i pytania o start Kubackiego w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni. W końcu głos w sprawie w rozmowie z serwisem "WP Sportowe Fakty" zabrał lekarz polskiej kadry skoczków, Aleksander Winiarski.

Dawid Kubacki był "mocno przeziębiony"

Lekarz kadry skoczków nie ukrywał, że stan zdrowia Dawida Kubackiego nie był najlepszy, dlatego podjęto decyzję o wycofaniu się skoczka ze startu w mistrzostwach Polski. Na szczęście było to najprawdopodobniej jedynie chwilowe pogorszenie samopoczucia, a skoczkowi nie dolega nic poważnego.

- Dawid był mocno przeziębiony, dlatego musiał zrezygnować z konkursu. Ostatecznie i tak się on nie odbył, więc żadnej straty nie było - podkreślił ekspert. 

Udział Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni jest zagrożony?

Jak dodał Aleksander Winiarski, czołowy polski skoczek “dostał lekarstwa przeciwzapalne oraz przeciwgrypowe i już jest trochę lepiej”. Wszystko wskazuje więc na to, że kibice mogą odetchnąć z ulgą, bowiem udział Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni raczej nie zostanie odwołany.

- Obecnie nie sądzę, aby występ w Turnieju Czterech Skoczni był zagrożony. Zresztą kwalifikacje zaczynają się dopiero za kilka dni - wskazał Aleksander Winiarski.

 

Źródło: WP