Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje mistrz świata. Policja dokonała wstrząsającego odkrycia
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 03.07.2024 18:18

Nie żyje mistrz świata. Policja dokonała wstrząsającego odkrycia

świeczka
Fot. Pixabay/Edyta Stawiarska

W 2003 roku zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż. Teraz szokującego odkrycia dokonała policja. W wieku 42 lat zmarł Jacques Freitag, a okoliczności jego śmierci budzą trwogę.

Freitag zaginął bez śladu. Dwa tygodnie później stało się najgorsze

Jacques Freitag zaginął w nocy 17 czerwca. Wtedy to, o 1:00 widziano go po raz ostatni. Były mistrz świata wyszedł z nieznanym mężczyzną z domu swojej matki w Bronkhorstpruit w Republice Południowej Afryki. W końcu zgłoszono zaginięcie lekkoatlety na policję.

Finał poszukiwań niestety okazał się tragiczny. Według informacji Netwerk24, ciało Freitaga znaleziono w poniedziałek po południu w Pretorii zachodniej. Na jego ciele zauważono rany postrzałowe.

Jacques Freitag, złoty medalista w skoku wzwyż z 2003 roku, został znaleziony martwy z ranami postrzałowymi w pobliżu cmentarza w Pretorii w Republice Południowej Afryki - przekazał na X Athletics Weekly

Gwiazda TVP Sport w tarapatach, wystarczyło jedno zdanie. Widzowie nie mieli litości Świątek tuż po meczu dostała jedno pytanie i się zaczęło. Nagle wszyscy zaczęli klaskać

Sprawa badana pod kątem morderstwa

Z pewnością możliwe okoliczności śmierci Freitaga budzą trwogę, z powodu obecności ran postrzałowych na ciele byłego mistrza świata. Rzeczniczka policji nie potwierdziła, że znalezione ciało należy do skoczka, jednak wyznała szczerze, że funkcjonariusze nie wykluczają morderstwa. Policja prowadzi dochodzenie, jednak nie doszło jeszcze do żadnych zatrzymań.

Po odkryciu ciała sprawę zaczęto rozpatrywać jako morderstwo - przekazała gazeta “Sunday Times”, powołując się na słowa rzecznik policji

Jacques Freitag miał problemy po zakończeniu swojej kariery. Jak informuje Netwerk24, lekkoatleta zmagał się z uzależnieniem, a także problemami finansowymi.

Przez ostatnie lata nie byliśmy ze sobą blisko z powodu narkotyków. Jestem samotną matką i musiałam opiekować się dziećmi i je chronić, a on przez większość czasu był pod wpływem narkotyków - wyznała portalowi siostra skoczka

ZOBACZ: Znamy komplet ćwierćfinalistów EURO 2024. Pamiętne chwile, to pierwszy raz na tym turnieju

Nie żyje mistrz świata. Miał 42 lata

Jacques Freitag już w czasach juniorskich wyróżniał się na tle innych skoczków wzwyż. W 1999 roku w Bydgoszczy wywalczył mistrzostwo globu do lat 18, a rok później w kategorii do lat 20. W 2003 zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż, już na zawodach seniorów. Jego najlepszy wynik to ten z 2005 roku, kiedy to przeskoczył wysokość 2,38 metrów.