Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Znamy komplet ćwierćfinalistów EURO 2024. Pamiętne chwile, to pierwszy raz na tym turnieju
Bartosz Nawrocki 02.07.2024 22:54

Marko Arnautović

Dziś 2 lipca rozegrane zostały ostatnie spotkania 1/8 finału EURO 2024. Holandia mierzyła się z Rumunią, a Turcja z Austrią. Po tych spotkaniach znamy nie tylko komplet ćwierćfinalistów niemieckiego turnieju, ale też widzieliśmy coś, czego dotychczas na tych mistrzostwach nie było.

Rumunia nie sprawiła sensacji. Byli bez szans z Holandią

Na dzisiaj zaplanowano dwa ostatnie mecze 1/8 finału EURO 2024. O 18:00 Holandia mierzyła się z sensacją fazy grupowej, Rumunią, którzy zajęli w swojej grupie pierwsze miejsce. Z kolei “Oranje” awansowali dopiero z trzeciego miejsca. To jednak nie przeszkodziło im w zdominowaniu swojego rywala. W 20. minucie wynik meczu otworzył Cody Gakpo

W 83. podwyższył Donyell Malen, który skompletował dublet w doliczonym czasie drugiej połowy. To pierwszy raz, kiedy na EURO 2024 jeden zawodnik zalicza więcej niż jedno trafienie w spotkaniu. Podopieczni Ronalda Koemana ostatecznie roznieśli Rumunów 3:0 i awansowali do ćwierćfinału, w którym czekają na swojego przeciwnika.

Nie minęła minuta, a pogromcy Polaków już w tarapatach. Co za początek hitowego starcia Wielki "ból głowy" Igi Świątek tuż przed meczem. Polka stanęła przed trudnym zadaniem

Szybkie otwarcie w meczu Turcja - Austria i walka do końca

Turcja walczyła z Austrią o prawo gry z Holandią w ćwierćfinale EURO 2024. Ledwo zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, a już z gola cieszyli się Turcy. Jego autorem w 57. sekundzie meczu został Merih Demiral, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Austriaków po rzucie rożnym.

Ten sam zawodnik ukąsił rywala po raz drugi w 59. minucie. Ponownie okazał się najlepszy w starciu po rzucie rożnym. Tym razem defensor uderzył z główki i podwyższył prowadzenie Turcji na 2:0. Demiral został zatem drugim zawodnikiem na EURO 2024, który w jednym meczu strzelił więcej niż jednego gola.

Siedem minut później Austriacy ruszyli do odrabiania strat. Bramkę kontaktową strzelił rezerwowy Michael Gregoritsch. Ten także wykorzystał zamieszanie w polu karnym, powstałe po wykonaniu rzutu rożnego.

W jednej z ostatnich akcji doliczonego czasu gry świetną okazję na remis miał Christoph Baumgartner. Z główki uderzył z bardzo bliskiej odległości, jednak fantastycznie interweniował turecki golkiper. Ostatecznie pogromcy Polaków nie byli w stanie wyrównać stanu rywalizacji. Turcja wygrała 2:1 i awansowała do ćwierćfinału EURO 2024, w którym zmierzy się z Holandią.

ZOBACZ: Eksperci rozpływają się nad Świątek, mówią o jednym. Polka deklasuje konkurencję