Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wiemy, kiedy Polacy zagrają na igrzyskach. Kibice będą wściekli
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 02.07.2024 16:59

Wiemy, kiedy Polacy zagrają na igrzyskach. Kibice będą wściekli

Kochanowski i Śliwka
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nieco ponad 3 tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Spore nadzieje pokładane są chociażby w polskich siatkarzach, którzy praktycznie co turniej wymieniani są w gronie faworytów do zwycięstwa. Niedawno na jaw podano terminarz meczów reprezentacji Polski. Nie wszystkim kibicom spodoba się jednak ten rozkład.

Egzamin przed igrzyskami w Paryżu częściowo zdany

Zanim jednak siatkarze rozpoczną zmagania na igrzyskach w Paryżu, podopieczni Nikoli Grbicia walczyli w Lidze Narodów o obronę tytułu sprzed roku. Niestety, nie udało się tego dokonać, gdyż w półfinale lepsi okazali się Francuzi, którzy triumfowali w całym turnieju. Biało-Czerwoni jednak nie pozostali bez niczego, bowiem w meczu o 3. miejsce pokonali dosyć gładko Słowenię 3:0 i zdobyli brązowy medal Ligi Narodów

Minęły dni od Euro, a tu takie wieści. Zaskakujący sekret "Lewego" ujrzał światło dzienne Polacy bezlitośnie ukarani przez UEFA. Wszystko przez zachowanie kibiców

Znamy godziny meczów Polaków na igrzyskach w Paryżu. Kibice będą wściekli

Wiadomo, z kim siatkarze reprezentacji Polski zmierzą się w fazie grupowej Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Będą to Egipt, Brazylia i Włochy. Znane są również godziny meczów. Szczególne poruszenie wywołuje czas rozgrywania spotkania z Brazylią. Jak podaje Eurosport Polska na swoim profilu na X, organizatorzy igrzysk ustalili, że starcie to wystartuje o… dziewiątej rano w środę 31 lipca. Pozostałe mecze rozpoczną się o 17:00. Z Egiptem zagramy 27 lipca, a z Włochami - 3 sierpnia.

Przy okazji podano także terminarz spotkań reprezentacji Polski kobiet. Podopieczne Stefano Lavariniego w grupie zmierzą się z Japonią, Kenią i Brazylią. Pierwsze starcie odbędzie się 28 lipca o 13:00, drugie - 31 lipca o 21:00, a trzecie - 4 sierpnia, także o 21:00.

ZOBACZ: Przykre sceny tuż przed hitowym meczem EURO 2024. Wszystko się nagrało, kibice oburzeni

Czas na przełamanie klątwy ćwierćfinału na igrzyskach

Na ostatnich pięciu turniejach na igrzyskach olimpijskich polscy siatkarze docierali do ćwierćfinału. W 2004 roku Biało-Czerwoni ulegli Brazylii, cztery lata później Włochom, a następnie Rosjanom. W trakcie IO w Rio de Janeiro w 2016 roku przegrali z Amerykanami, a ostatnio w Tokio - z Francuzami. W tym roku wszyscy liczą na to, że siatkarze Nikoli Grbicia przełamią klątwę ćwierćfinału i zajdą w Paryżu dalej, być może nawet zdobywając medal. 

Najlepszy wynik w historii występów na igrzyskach Polacy odnotowali w 1976 roku. Wtedy to siatkarze zdobyli złoto na Olimpiadzie w Montrealu.