Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Tyle Wilfredo Leon zarobi w Polsce. Zaskakująca kwota
Michał Pokorski
Michał Pokorski 02.07.2024 10:06

Tyle Wilfredo Leon zarobi w Polsce. Zaskakująca kwota

Wilfredo Leon
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W poniedziałek oficjalnie zaprezentowano Wilfredo Leona jako gracza Bogdanki Luk Lublin. Sensacyjny transfer w PlusLidze stał się faktem i jeden z najlepszych siatkarzy świata zagra w Polsce. Teraz wyszły na jaw jego nieoficjalne zarobki w nowym klubie.

Wilfredo Leon zagra w Polsce

W poniedziałek odbyła się oficjalna prezentacja Wilfredo Leona jako zawodnika Bogdanki Luk Lublin. 30-latek po sześciu latach spędzonych w Sir Safety Perugia, przenosi się do PlusLigi. Siatkarz z kubańskim obywatelstwem, podpisał z zespołem ze wschodniej Polski roczny kontrakt, z opcją przedłużenia.

Teraz kulisy transferu odkryła Edyta Kowalczyk z Przeglądu Sportowego. Zarobki siatkarza będą dla wielu sporym zaskoczeniem.

Iga Świątek może uratować Sabalenkę. Zaskakujące doniesienia tuż przed meczem

Tyle zarobi Wilfredo Leon w Polsce

We włoskim klubie siatkarz zarabiał około miliona euro za sezon gry. Według Przeglądu Sportowego, pensja 30-latka po transferze zmniejszy się. W Lublinie zaoferowano mu kontrakt w okolicach 800-900 tysięcy euro. Wilfredo Leon miał korzystniejsze finansowo propozycje z innych krajów, ale zdecydował się na przenosiny do Polski. Sportowiec z kubańskim obywatelstwem nie kierował się tylko pieniędzmi:

Gdyby chodziło wyłącznie o czynnik finansowy, pewnie nie zobaczylibyśmy Wilfredo w polskiej lidze, bo miał dużo lepsze oferty z lig zagranicznych. Natomiast sam przyznał, że bardzo zależało mu na powrocie do Polski z przyczyn rodzinnych. Na pewno też chciał zagrać w najlepszej lidze w Europie i pokazać się przed polskimi kibicami - przekazał wiceprezes Bogdanki Luk Lublin, Maciej Krzaczek.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Fornal zalał się krwią na meczu

Reprezentacja Polski zdobyła brąz Ligi Narodów

Reprezentacja Polski wywalczyła w niedzielę brąz Ligi Narodów. W sześciu edycjach VNL nasza kadra aż pięć razy stawała na podium. Biało-Czerwoni nie obronili złota wywalczonego przed rokiem, ale wyszarpali swój trzeci w historii brązowy krążek rozgrywek. Przed naszymi kadrowiczami teraz krótki odpoczynek, a następnie Memoriał Huberta Wagnera, który będzie ostatnim testem przed igrzyskami olimpijskimi. Zmagania siatkarzy w Paryżu rozpoczną się już 27 lipca.