Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wielki sukces Polaków w Lidze Narodów. Kapitalny mecz Biało-Czerwonych
Michał Pokorski
Michał Pokorski 30.06.2024 18:40

Wielki sukces Polaków w Lidze Narodów. Kapitalny mecz Biało-Czerwonych

reprezentacja Polski
fot. screen/ Polsat Sport

Reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:0 i sięgnęła po brązowe medale Ligi Narodów 2024. Spotkanie obfitowało w emocje i piękną siatkówkę. Podopieczni Nikoli Grbicia niesieni dopingiem łódzkiej hali, rozgromili Słoweńców. Biało-Czerwoni w sześciu edycjach VNL, aż pięć razy stawali na podium.

Biało-Czerwoni w gazie

Początek spotkania był bardzo zacięty, oba zespoły zaprezentowały swoje ofensywne atuty już w pierwszych akcjach. W reprezentacji Polski błyszczał Wilfredo Leon oraz Tomasz Fornal. To właśnie ta dwójka kończyła większość piłek Biało-Czerwonych. Ogromną siłą naszej drużyny była gra blokiem, skutecznie powstrzymywaliśmy słoweńskie ataki. Rywale konsekwentnie odgryzali się przepychanką na siatce, która była ich mocnym punktem. Finalnie w zaciętej końcówce to podopieczni Nikoli Grbicia zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 26:24.

Zaskakujące słowa Słoweńca tuż przed meczem z Polską. Nie gryzł się w język

Pogrom w wykonaniu reprezentacji Polski

Drugą partię od początku zdominowali Polacy. W ataku błyszczał Bartosz Kurek, świetnie na środku siatki spisywał się Mateusz Bieniek, poprawiła się również precyzja Marcina Janusza. W słoweńskiej drużynie zaczęły mnożyć się problemy. Ofensywa bałkańskiego zespołu zupełnie się rozsypała, co konsekwentnie wykorzystywali Biało-Czerwoni. Przewaga naszej kadry była już bardzo bezpieczna, a set nieubłagalnie zbliżał się do końca (23:16). Skuteczny atak ze skrzydła Leona zapewnił Polakom drugą partię (2:0).

ZOBACZ TEŻ: Nie do wiary, co Słoweniec powiedział o Polakach

Kapitalny mecz Polaków

W ostatnim secie spotkania Słowenia próbowała jeszcze nawiązać walkę, ale bezwzględni byli Biało-Czerwoni. Kapitalnie spisywał się nasz blok, w którym brylował Tomasz Fornal. Skuteczni w ataku pozostawali Wilfredo Leon oraz Bartosz Kurek. Selekcjoner rywali szukał “powiewu” świeżości w zmianach, ale na niewiele się to zdawało. Polacy konsekwentnie rozpracowywali przeciwników i powiększali swoją przewagę. Nietrafiony atak ze skrzydła Słowenii zapewnił kadrze Nikoli Grbicia brązowy medal Ligi Narodów 2024!

Kolejny medal Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w sześciu edycjach Ligi Narodów zdobyła pięć medali. Biało-Czerwoni nie obronili złota wywalczonego przed rokiem, ale wyszarpali swój trzeci w historii brązowy krążek rozgrywek. Przed naszymi kadrowiczami teraz krótki odpoczynek, a następnie Memoriał Huberta Wagnera, który będzie ostatnim testem przed igrzyskami olimpijskimi. Zmagania siatkarzy w Paryżu rozpoczną się już 27 lipca.