Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje legendarny trener reprezentacji Polski. Smutne wieści obiegły cały kraj
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 01.07.2024 19:07

Nie żyje legendarny trener reprezentacji Polski. Smutne wieści obiegły cały kraj

świeczka
Fot. Pixabay/_Alicja_

W wieku 88 lat zmarł trener, za którego czasów polska kadra święciła największe sukcesy. Za jego czasów Polacy zdobyli aż 56 medali igrzysk olimpijskich. Mowa o legendarnym szkoleniowcu polskich zapaśników, który otrzymał miano “trenera stulecia”, czyli Januszu Tracewskim.

Janusz Tracewski nie żyje

Smutne informacje o śmierci legendarnego trenera polskich zapaśników obiegły cały kraj. W wieku 88 lat odszedł Janusz Tracewski, a więc ojciec sukcesów reprezentacji Polski w latach 1969-1980. Smutne informacje przekazał w swoich mediach społecznościowych Polski Związek Zapaśniczy.

Z przykrością informujemy, że zmarł Janusz Tracewski - jeden z najwybitniejszych trenerów w polskim sporcie, trener 100-lecia polskich zapasów w stylu klasycznym - czytamy w oświadczeniu

Przykre sceny tuż przed hitowym meczem EURO 2024. Wszystko się nagrało, kibice oburzeni Takie wieści tuż przed meczem. Sabalenka wycofuje się z Wimbledonu

"Trener stulecia". Jego zasługi zostaną zapamiętane na wieki

Janusz Tracewski jest określany jako “trener stulecia”, w wyniku swoich zasług dla polskich zapasów. W trakcie swojej kariery jako szkoleniowiec reprezentacji Polski jego podopieczni zdobyli łącznie 56 medali igrzysk olimpijskich, a także mistrzostw świata i Europy. 

Tracewski pełnił również inne ważne funkcje w polskim sporcie. Był chociażby dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu, szefem misji olimpijskich w Polskim Komitecie Olimpijskim, jak również członkiem komisji trenerskiej w Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej.

ZOBACZ: Nie tylko Sabalenka. Pogromczyni Igi Świątek wycofuje się z Wimbledonu

Za swoją pracę został nagrodzony najwyższymi odznaczeniami

Janusz Tracewski istotnie zasłużył się polskiemu sportowi. Za osiągnięcia w zapasach i za swoją tytaniczną pracę legendarny trener otrzymał Order Odrodzenia Polski. Ponadto, jako jeden z pierwszych został uhonorowany w Galerii Sław Polskich Zapasów. Dołączył do niej w grudniu 2017 roku.