Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nagła decyzja TVP ws. Przemysława Babiarza. Szef stacji zabrał głos
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 27.02.2024 12:04

Nagła decyzja TVP ws. Przemysława Babiarza. Szef stacji zabrał głos

Przemysław Babiarz
Piotr Molecki/East News

Przemysław Babiarz to niekwestionowana legenda polskiego komentatorstwa. Niedawno miał przyjemność komentować konkurs Pucharu Świata w Polsce, a teraz przymierzał się do relacjonowania halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Szef redakcji sportowej TVP, Jakub Kwiatkowski zadecydował jednak o usunięciu Babiarza z rozpiski komentatorów, a powód swojej decyzji wyjaśnił na portalu X.

Nagła decyzja ws. Przemysława Babiarza

Od kiedy władzę w Polsce przejęła koalicja, w TVP cały czas dzieją się wielkie zmiany. Tyczy się to także oddziału sportowego telewizji publicznej. Jednak, jak powiedział Jakub Kwiatkowski, “żadnej rewolucji nie będzie”

Zaznaczył on przy tym, że bardzo docenia zarówno młodych, jak i tych doświadczonych pracowników, m. in. Macieja Kurzajewskiego czy Przemysława Babiarza.

"W ich przypadku nie należy spodziewać się żadnych sensacyjnych ruchów" - przekonywał szef Kwiatkowski, odnosząc się do wspomnianej dwójki.

Były rzecznik prasowy polskiej reprezentacji podkreślił również, jak ważny jest dla niego balans między młodością a doświadczeniem. Stwierdził, że taka mieszanka jest potrzebna, tak jak w drużynie sportowej.

Polski bramkarz zachwyca świat. Rewelacyjny sezon Marcina Bułki "15. emerytura". Nie wszyscy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Przemysław Babiarz nie skomentuje halowych mistrzostw świata

Początkowo komentator miał skomentować halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 1-3 marca w Glasgow. Sam zainteresowany nie ukrywał, że cieszy się z tej nominacji. Jednak ostatnio pojawiła się informacja o zastąpieniu Babiarza innym komentatorem, Jarosławem Idzim

Jeden z internautów, za pośrednictwem X postanowił zapytać szefa redakcji sportowej TVP o tę zmianę. Jakub Kwiatkowski wyjaśnił powód, który wydaje się rozwiewać wszelkie wątpliwości.

Polscy sportowcy w akcji

Już w ten weekend wystartuje wydarzenie, na którym bacznie będziemy obserwować poczynania polskich sportowców. 

Podczas halowych mistrzostw świata wystąpią m. in. Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska czy Piotr Lisek. W planie są takie zawody, jak: pchnięcie kulą, skok wzwyż, skok o tyczce, biegi czy sztafeta.