Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Porażka polskich koszykarzy. Przegrali z Macedonią Północną
Bartosz Nawrocki 26.02.2024 22:35

Porażka polskich koszykarzy. Przegrali z Macedonią Północną

reprezentacja Polski
IMAGO/Seskimphoto/Imago Sport and News/East News

W przyszłym roku odbędą się rozgrywki EuroBasketu. Organizatorami są: Cypr, Łotwa, Finlandia i Polska. Reprezentacja Biało-Czerwonych nie popisała się jednak w spotkaniu z Macedonią Północną, z którą sensacyjnie przegrała 71:96.

Zimny prysznic od niżej notowanego rywala

Spotkanie w ramach eliminacji do EuroBasketu 2025 między Polską a Macedonią Północną odbyło się w Sosnowcu. Reprezentacja Biało-Czerwonych w ostatnim meczu przegrała z Litwą 64:83, po słabym spotkaniu z ich strony.

Niestety, do niemałej sensacji doszło również w spotkaniu z Macedonią Północną. Polacy zdołali doprowadzić do remisu tylko w drugiej kwarcie, a w pozostałych trzech zostali zdominowani przez gości z Bałkanów. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Nenad Dmitrijevic, który zdobył 32 punkty, 8 zbiórek i 8 asyst

Od dziś ważne zmiany na SOR-ach. Jest nowa lista świadczeń Dawid Kubacki wycofany z Pucharu Świata. Thurnbichler podjął decyzję

Kolejny fatalny występ polskich koszykarzy

Wynik mówi sam za siebie. Przegrać 71:96 z drużyną skazywaną na pożarcie to dla czwartej drużyny mistrzostw Europy 2022 duże upokorzenie. Polakom prawie nic nie wychodziło: trafionych zaledwie 7 na 33 rzuty za trzy punkty, 16 strat i ani jednej wygranej kwarty. Pocieszać się można tym, że polscy koszykarze mają zagwarantowany awans na EuroBasket 2025 dlatego, że są współgospodarzami. Martwi jednak forma, która pozostawia wiele do życzenia.

EuroBasket już za rok

Początkowo Polska nie miała być współorganizatorem koszykarskich mistrzostw Europy. Nasza reprezentacja walczyła w prekwalifikacjach o udział w fazie grupowej eliminacji ME 2025. Z powodu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, Polacy zastąpili wschodnich sąsiadów. Mecze odbędą się również na Cyprze, Łotwie i w Finlandii. Kolejne spotkanie polscy koszykarze rozegrają z Estonią. Odbędzie się ono jednak dopiero 21 listopada.