Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Dariusz Szpakowski ogłosił, że to będą jego ostatnie mistrzostwa. Jednoznaczna deklaracja
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.11.2022 15:15

Mundial 2022. Dariusz Szpakowski ogłosił, że to będą jego ostatnie mistrzostwa. Jednoznaczna deklaracja

Dariusz Szpakowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mundial 2022 będzie ostatnim, podczas którego usłyszymy głos Dariusza Szpakowskiego. Legendarny komentator zapowiedział, że nie będzie więcej komentować spotkań mistrzostw świata w piłce nożnej.

Mundial 2022. Dariusz Szpakowski rezygnuje z mistrzostw świata

Mundial 2022 w Katarze to niezwykłe sportowe święto, na które z niecierpliwością wyczekują miliony kibiców na całym świecie. Już 20 listopada rozegrany zostanie pierwszy mecz, który z pewnością przyniesie ogrom emocji.

Polscy fani nie mogą doczekać się powrotu Dariusza Szpakowskiego, który ponownie komentować będzie kilka ze spotkań tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata. Dziennikarz wziął już udział w konferencji Telewizji Polskiej dotyczącej wydarzenia.

Niestety, szanowany komentator nie miał dla kibiców dobrych wieści. Zadeklarował, że Mundial 2022 będzie ostatnim w jego karierze. Jego głosu nie usłyszymy już podczas następnych zawodów za cztery lata.

Dariusz Szpakowski przyznał, że piłkarze jadący do Kataru nie deklarują, że będą to ich ostatnie mistrzostwa - on jednak może to już zrobić. Dziennikarz nie pozostawił swoim fanom żadnych złudzeń.

Koniec przygody z Mundialem

Mundial 2022 będzie już dwunastym w karierze Dariusza Szpakowskiego i jak teraz wiemy - ostatnim. Popularny reporter rozpoczął swoją przygodę z mistrzostwami świata w piłce nożnej w 1978 r.

Wówczas to komentował spotkania odbywające się w Argentynie. Podczas konferencji zaznaczył, że jest już ostatnim pracującym dziennikarzem, który uczestniczył w tym sportowym wydarzeniu.

Na osobistą prośbę Dariusza Szpakowskiego, podczas Mundialu 2022 nie usłyszymy jego głosu na meczach Polaków. Gwiazdor opowiadać będzie natomiast kibicom o spotkaniach Brazylii i Serbii, Hiszpanii i Niemiec, Chorwacji i Belgii oraz Kamerunu i Brazylii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sportowefakty.wp.pl