Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mateusz Morawiecki pilnie wezwał prezesa PZPN. Wiadomo, jaki był temat rozmowy
Piotr Dutka
Piotr Dutka 07.12.2022 08:13

Mateusz Morawiecki pilnie wezwał prezesa PZPN. Wiadomo, jaki był temat rozmowy

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki podjął decyzję o spotkaniu z prezesem PZPN, tuż po głośnej aferze ws. potencjalnej premii dla reprezentacji Polski. Warto podkreślić, że szef rządu obiecał piłkarzom pieniądze za wyjście z grupy tegorocznego mundialu. Jak się jednak okazało, zawodnicy ich nie dostaną, a premier spotkał się z prezesem PZPN, by ustalić szczegóły działania nowego funduszu.

W ostatnich dniach polska opinia publiczna żyje niezwykle głośną sprawą premii dla reprezentacji Polski za wywalczenie awansu do fazy pucharowej mundialu w Katarze. Szczodra obietnica premiera wywołała niemałe zamieszanie, a przede wszystkim zaszkodziła kadrze Czesława Michniewicza.

Z ustaleń Wirtualnej Polski, wynika, że jeszcze przed startem mistrzostw świata, premier Mateusz Morawiecki obiecał polskim piłkarzom, jak i sztabowi szkoleniowemu kadry premię w wysokości co najmniej 30 milionów złotych.

Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem PZPN. Wiadomo, o czym rozmawiali

Głównym celem było wyjście z grupy podczas tegorocznego mundialu w Katarze. Jak się okazało, polskim piłkarzom udało się go zrealizować i po cichu liczyli na dodatkową premię.

Zawodnicy kadry zdążyli podzielić premię pomiędzy siebie, ale szybko okazało się, że o wypłacie jakichkolwiek środków nie ma mowy. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek mówił o "niezrozumieniu z jednej albo drugiej strony".

Jak można się spodziewać, gdy informacje o potencjalnej premii ujrzały światło dzienne, wywołały niemałe poruszenie w polskich mediach. Bardzo szybko zainterweniował rzecznik rządu Piotr Müller, który jawnie zapewnił, że piłkarze reprezentacji Polski pieniędzy nie otrzymają, a założeniem Morawieckiego było stworzenie specjalnego funduszu rozwoju polskiej piłki.

Minister sportu przekazał na Twitterze, że odbyło się już pierwsze spotkanie z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą w sprawie funduszu.

- Dziś odbyło się spotkanie z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, Prezesa Cezarego Kuleszy oraz moim, ws. funduszu wsparcia piłkarskiej młodzieży, akademii piłkarskich, systemu szkoleń trenerskich i rozwoju infrastruktury sportowej. O szczegółach będziemy informować niebawem - opublikował za pośrednictwem swojego Twittera minister sportu, Kamil Bortniczuk.

Jak podaje Wirtualna Polska, wszelkie założenia dotyczące funduszu mają być przekazane w najbliższym czasie. Pieniądze mają być przekazane między innymi na szkolenie młodzieży i rozwój polskich trenerów pracujących z dziećmi.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP SportoweFakty