Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Lewandowski zrobił pierwsze dobre wrażenie. Co za słowa o Polaku
Bartosz Nawrocki 31.08.2024 13:45

Lewandowski zrobił pierwsze dobre wrażenie. Co za słowa o Polaku

Dani Olmo i Robert Lewandowski

FC Barcelona z grubej rury rozpoczęła nowy sezon La Liga. 3 mecze i 3 zwycięstwa dają Blaugranie pozycję samodzielnego lidera, a także miano jedynej drużyny, która cały czas ma komplet punktów na koncie. Do drużyny dołączył niedawno nowy nabytek, który przyznał, że docenia Roberta Lewandowskiego.

Rozpędzona Barcelona i zadyszka Realu Madryt

O naprawdę dobrym początku nowego sezonu może mówić FC Barcelona, której stery objął Hansi Flick. Najpierw na wyjeździe jego zespół wygrał z Valencią 2:1, a następnie takim samym wynikiem podopieczni niemieckiego szkoleniowca byli górą w starciu z Athletikiem Bilbao. W tych dwóch spotkaniach błyszczał Robert Lewandowski. Z Nietoperzami trafił dwukrotnie, a z baskijskim klubem raz, wykorzystując zamieszanie w polu karnym przeciwnika. Bardzo blisko kolejnego gola był w ostatnim spotkaniu z Rayo Vallecano, jednak VAR anulował jego bramkę ze względu na faul. Zwycięstwo Barcelonie zapewnili wtedy Pedri i nowy nabytek, który debiutował w zespole Dumy Katalonii, a więc Dani Olmo.

Nie najlepiej za to sezon La Liga rozpoczął Real Madryt. Królewscy znajdują się dopiero na 4. miejscu, a w pierwszych meczach dwa razy zremisowali i raz wygrali. O dobrym wejściu do drużyny nie może mówić Kylian Mbappe, który cały czas ma w barwach Los Blancos tylko i wyłącznie jedno trafienie z meczu na PGE Narodowym. Wtedy to ukąsił Atalantę w starciu o Superpuchar Europy.

Historyczny mecz z udziałem Sabalenki. Pierwszy raz w dziejach Fatalne wieści z Paryża, odebrali Polce złoty medal. Przykre, co przesądziło

Co za słowa o Lewandowskim. Wszystko tuż po pierwszym wspólnym meczu

W niedawnym meczu FC Barcelony z Rayo Vallecano błysnął Dani Olmo. Pomocnik wszedł w drugiej połowie, zaliczając tym samym pierwsze minuty w barwach nowego klubu. W pierwszych dwóch spotkaniach Hiszpan nie mógł wystąpić, ponieważ Joan Laporta i jego współpracownicy nie byli w stanie zarejestrować gracza. Teraz, jak się to udało, Olmo od razu pokazał, na co go stać, strzelając bramkę na wagę zwycięstwa.

Niedawno piłkarz udzielił wywiadu dla Mundo Deportivo. Tam został zapytany o to, z jakimi zawodnikami Barcelony najbardziej chciał zagrać. W tym gronie nie zabrakło Roberta Lewandowskiego.

Ja też chciałem grać w Barcelonie z takimi piłkarzami jak Lamine Yamal, Robert czy Pedri, dla przykładu. Ale tak, Lamine jest zawodnikiem, z którym zawsze bardzo dobrze się dogadywaliśmy i współpracowaliśmy, zarówno na boisku, jak i poza nim - powiedział Dani Olmo.

ZOBACZ: Jest decyzja ws. złotego medalu dla Kozakowskiej. Klamka zapadła

Jeszcze jeden mecz i przerwa na kadrę. Robert Lewandowski w akcji

FC Barcelona rozegra jeszcze jeden mecz, zanim zawodnicy udadzą się na przerwę reprezentacyjną. Dziś o 17:00 Lewandowski i spółka rozpoczną u siebie mecz z Valladolid. Z pewnością w pierwszym składzie obejrzeć będzie można napastnika z Polski.

Z kolei niedługo reprezentacja Michała Probierza zmierzy się w pierwszych meczach Ligi Narodów. Polacy zagrają 5 września najpierw ze Szkocją, a 3 dni później z Chorwacją. Oba mecze odbędą się na wyjeździe. W grupie znajduje się jeszcze Portugalia, z którą Lewy i spółka zmierzą się w październiku.