Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cały świat mówi o tym, co zrobił Lewandowski tuż po meczu. Wystarczył jeden gest
Michał Pokorski 28.08.2024 13:58

FC Barcelona wygrała w drugiej kolejce ligi hiszpańskiej z Rayo Valecano 2:1. Pełne 90 minut zagrał Robert Lewandowski. Choć nasz napastnik nie zdobył bramki, to zrobiło się o nim głośno. Wszystko przez jeden gest.

FC Barcelona wygrała z Rayo Valecano

W spotkaniu drugiej kolejki ligi hiszpańskiej FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Rayo Valecano 2:1. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Pedri i Dani Olmo. W 71. minucie meczu gola strzelił Robert Lewandowski, ale niestety po analizie VAR został on anulowany. Sędzia odgwizdał faul zawodnika Barcy i nie mógł uznać trafienia Polaka.

Lewy spędziła na boisku pełne 90 minut. 36-latek nie zagrał wybitnych zawodów, ale zrobiło się o nim głośno. Wszystko przez jeden gest po zakończeniu spotkania. Kapitan reprezentacji Polski zachwycił kibiców.

Nie żyje młody piłkarz, upadł na boisku w trakcie meczu. Osierocił kilkudniowe dziecko

Tym gestem Robert Lewandowski zachwycił kibiców

Bramkę na wagę trzech punktów dla Barcelony zdobył Dani Olmo. Dla pomocnika był to kapitalny debiut w barwach Dumy Katalonii, który przypieczętował trafieniem w 82. minucie meczu. Po zakończeniu pojedynku Hiszpan nie celebrował specjalnie swojego sukcesu, ale do akcji wkroczył Robert Lewandowski. Polak pchnął kolegę z szatni w stronę trybun, aby jeszcze bardziej podziękować kibicom. Dani Olmo uśmiechnął się i na chwilę podszedł do fanów.

Robert Lewandowski doceniany w klubie

Przed rozpoczęciem sezon sporo mówiło się o wewnętrznych "tarciach" w FC Barcelonie. Część zespołu miała być niezadowolona ze współpracy z Robertem Lewandowskim i poinformować o tym trenera. Po pierwszym spotkaniu takie głosy jednak ucichły, gdyż Polak rozegrał kapitalne zawody. Wówczas bramką w 75. minucie meczu zapewnił klubowi trzy punkty na inaugurację ligi. Jak widzimy, Lewy potrafi również poprawić atmosferę, zarówno na boisku, jak i poza nim. Również trener Hansi Flick darzy napastnika olbrzymim zaufaniem:

Znam go bardzo dobrze, pracowałem z nim przez dłuższy czas wcześniej. Jest w stu procentach sprawny fizycznie i pracuje z wielką intensywnością. Jeśli jesteś w dobrej formie oraz pozytywnie nastawiony, to robisz różnicę. Wie o tym jak strzelać i wywierać presję. Znam najlepszą wersję Lewandowskiego i właśnie takiego widzę - powiedział kilka dni temuHansi Flick.