Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kolejny reprezentant Polski w Serie A. Wydano oficjalne oświadczenie
Karol Osiński
Karol Osiński 08.04.2024 13:44

Kolejny reprezentant Polski w Serie A. Wydano oficjalne oświadczenie

Szymon Kądziołka
Fot. IMAGO/©INPHO/Nikola Krstic/Imago Sport and News/East News

Stal Rzeszów poinformowała, że ich zawodnik, Szymon Kądziołka dołączył do drużyny Sassuolo. Oznacza to, że Serie A powiększy się o kolejnego Polaka. Podano szczegóły.

Kim jest Szymon Kądziołka?

Szymon Kądziołka to 18-letni piłkarz, grający na pozycji ofensywnego pomocnika. Urodzony w 2006 roku zawodnik ma za sobą obiecujący sezon w barwach Stali Rzeszów na łamach Fortuna 1. Ligi. W 18. spotkaniach strzelił cztery bramki, nie dokładając do tego żadnej asysty.

Ponadto młody zawodnik ma za sobą debiut w reprezentacji Polski U-18. Miało to miejsce 12 października 2023 w towarzyskim meczu przeciwko Szwecji, w którym zagrał 19 minut. Wcześniej regularnie występował w drużynie U-17, w której strzelił debiutanckiego gola w meczu z Irlandią.

Dariusz Szpakowski usłyszał od lekarza fatalną wiadomość. Mógł stracić karierę

Szymon Kądziołka odchodzi do Serie A

Jak poinformowała Stal Rzeszów, Szymon Kądziołka wyleciał do Włoch, gdzie odbędzie testy w tamtejszym Sassuolo. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, wówczas będzie występować w drużynie młodzieżowej.

Szymon Kądziołka udał się dzisiaj do Włoch, gdzie do czwartku będzie przebywał na testach w @SassuoloUS - napisali przedstawiciele Stali Rzeszów.

ZOBACZ TEŻ: Niebywałe, co zrobił Szczęsny w niedzielę. Wszyscy piszą tylko o tym

Serie A Polakami stoi

Szymon Kądziołka to kolejny polski piłkarz w Serie A. Obecnie we włoskiej ekstraklasie występuje 12 Biało-Czerwonych. Mowa o: Wojciechu Szczęsnym, Piotrze Zielińskim, Arkadiuszu Miliku, Nicoli Zalewskim, Mateuszu Wietesce, Sebastianie Walukiewiczu, Bartoszu Bereszyńskim, Łukaszu Skorupskim, Filipie Jagiełło, Karolu Linettym, Marcinie Listkowskim i Mateuszu Łęgowskim.

W przeszłości barwy włoskich klubów reprezentowali m.in. Zbigniew Boniek, Krzysztof Piątek czy Bartłomiej Drągowski.