Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch mocno zaniepokoił fanów swoimi słowami. "Pogubiłem się"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 29.01.2023 13:05

Kamil Stoch mocno zaniepokoił fanów swoimi słowami. "Pogubiłem się"

Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pierwszy konkurs lotów narciarskich w sezonie 2022/2023 nie był dla Polaków szczęśliwy. Żaden z naszych reprezentantów nie znalazł się na podium, a oczekiwania kibiców wyjątkowo zawiedli Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Ten ostatni skomentował zresztą swój słaby występ w Bad Mittendorf w zdecydowanych słowach, które mocno powinny zaniepokoić jego fanów. Co takiego powiedział nasz trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski?

Fatalny występ polskich skoczków w Bad Mittendorf

Dawid Kubacki bez koszulki lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Kamil Stoch na 17. miejscu. Nie tak miały wyglądać popisy naszych skoczków w austriackim Bad Mittendorf, ale co się stało, to się nie odstanie.

Dziś trudno powiedzieć, czy bardziej zawiedzeni byli polscy reprezentanci, czy też kibice, którzy pojawili się pod skocznią i tłumnie zasiedli przed telewizorami. Na twarzach sportowców wyraźnie malowały się grymasy i rozczarowanie, a w przypadku 36-letniego Stocha doszły do niech jeszcze wyjątkowo gorzkie słowa.

Zawodnik z Zębu poniósł porażkę, oddając w pierwszej serii skok na zaledwie 186,5 metra, a w drugiej - na odległość 203 metrów. Nie można się więc dziwić, że nie był dla siebie zbyt wyrozumiały i nie potrafił czerpać radości z zasiadania na belce startowej. - Nie ma w ogóle zabawy. Jest mordęga i ciągłe szukanie tego złotego środka - mówił w rozmowie z Eurosportem.

Kamil Stoch sfrustrowany. "Nie mogę znaleźć tego czegoś"

Frustracja Stocha była o tyle duża, że po raz kolejny trafił on na fatalne warunki wietrzne, co w jego przypadku staje się w tym sezonie niepokojącym trendem. Sportowiec miał jednak także wiele zastrzeżeń do swojej formy, niejawiącej się jako, delikatnie mówiąc, szczytowa.

– To coś, czego nie potrafię wytłumaczyć. Pogubiłem się technicznie i nie mogę znaleźć tego czegoś. Wiadomo, że jak nic nie działa, to powinna być kontrola. Nie możesz się puścić luźno, nie będąc pewnym, czy to zadziała. A ja nie jestem pewien. Straciłem dobrą bazę - powiedział.

Mało optymizmu powiało również z wypowiedzi trenera naszej kadry, Thomasa Thurnbichlera, który przyznał, że Stoch "ma problemy" i "zmaga się sam ze sobą".

- Musi się bardziej przyłożyć i walczyć jutro o lepsze skoki. Nie rozmawialiśmy jeszcze o jego drugim skoku. Po pierwszym powiedział mi tylko tyle, że im bardziej się stara, tym gorzej mu wychodzi. Potrzebuje jasnej, łatwej strategii na jutro i musi się jej trzymać - wyjawił w sobotę w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Eurosport, Skijumping

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!