Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Jasne stanowisko Dawida Kubackiego ws. kombinezonu Geigera
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.02.2022 19:55

Jasne stanowisko Dawida Kubackiego ws. kombinezonu Geigera

Dawid Kubacki w TVP Sport jednoznacznie skomentował zdjęcie kombinezonu Karla Geigera
tvp

Nie milkną kontrowersje związane z kombinezonem Karla Geigera, który wyprzedził Kamila Stocha w walce o brązowy medal na igrzyskach w Pekinie. Dawid Kubacki i amerykański skoczek Kevin Bickner w dosadnych słowach skomentowali zdjęcia Niemca tuż po oddaniu skoku.

- Co z tym zrobisz teraz? - powiedział Dawid Kubacki w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport na temat oburzenia i dyskusji wyjątkowo luźnym strojem Karla Geigera, który o 4,1 pkt wyprzedził Kamila Stocha w sobotnim konkursie olimpijskim.

Irytacja polskich skoczków i kadry szkoleniowej jest zrozumiała. Adam Małysz wprost stwierdził, że to "śmiech na sali". Orzeł z Wisły zdradził jednocześnie, że Polski Związek Narciarstwa zgodził się na złożenie protestu.

Dawid Kubacki komentuje wygląd kombinezonu Karla Geigera

Czy gdyby kombinezon Karla Geigera byłby mniejszy, to Kamil Stoch wyprzedziłby go i stanął na najniższym podium olimpijskiej rywalizacji w skokach narciarskich? Wspomniane wcześniej 4,1 pkt to w przeliczeniu na odległość zaledwie nieco ponad dwa metry.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wątpliwym dostosowaniem się do reguł dotyczących obcisłych strojów skoczków narciarskich wyraził Dawid Kubacki. Przypomnijmy, że skoczek jako pierwszy Polak zdobył na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie medal.

Dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski po niedzielnych treningach przed poniedziałkowym turnieju drużynowym zapytał Dawida Kubackiego o jego stosunek do afery z ubraniem niemieckiego kolegi. Odpowiedź skoczka walczącego z Kamilem Stochem o medal jednoznacznie pokazuje nastroje w kadrze.

- Widziałem. Co ja się będę doktoryzował. Oczy masz? - powiedział nieco poirytowany Dawid Kubacki. Na jego twarzy pojawił się ironiczny uśmiech dodający krytycznego wydźwięku komentowanej sprawie.

Podobnie jak Michal Dolezal, Dawid Kubacki chce skupić się na poniedziałkowym konkursie drużynowym, a nie rozpamiętywać sobotni start Kamila Stocha. - W tej chwili to już jest przeszłość. Oczywiście, że nas tu irytuje. Trudno, żeby nie. Ale co z tym zrobisz teraz? - dodał polski skoczek narciarski w rozmowie z TVP.

Nie tylko Polacy są zaskoczeni sytuacją

Komentarza dla TVP Sport udzielił również Kevin Bickner. Reprezentant USA na igrzyskach podziela zdziwienie, że kombinezonem Karla Geigera nie zainteresowali się sędziowie.

- To absurdalne - stwierdził wprost sportowiec. Jeszcze przed pojawieniem się ostrej dyskusji na temat zasadności posiadania przez Karla Geigera brązowego medalu, Niemiec postanowił podnieść na duchu Kamila Stocha i przyznał, że chociaż dwa dni temu to on wylewał łzy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: tvp