Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Groźny upadek w Planicy. Skoczek runął na zeskok
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.03.2024 10:47

Groźny upadek w Planicy. Skoczek runął na zeskok

skoczek narciarski, upadek
Fot.: X.pl/@merkacper

Trening przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego w Planicy przyniósł ze sobą groźnie wyglądający wypadek. Siergiej Tkaczenko, skoczek narciarski reprezentujący Kazachstan, zanotował groźnie wyglądający upadek. Sportowiec próbował się ratować, ale z impetem wbił się w zeskok.

Planica. Niebezpieczny incydent podczas treningu przed kwalifikacjami

W weekend w słoweńskiej Planicy odbędzie się konkurs skoków narciarskich. W czwartek (21.03) odbył się trening przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego zaplanowano na piątek (22.03). Kibice zamarli, gdy z belki ruszył Siergiej Tkaczenko.

Sam trening, w którym udział wzięło pięciu polskich skoczków narciarskich, był opóźniony. 60 sportowców usłyszało, że godzina początku treningu w Planicy musi zostać przesunięta ze względu na oblodzenia zeskoku.

Polska pilnie poderwała myśliwce. Powodem aktywność rosyjskiego "lotnictwa dalekiego zasięgu"

Groźny upadek Siergieja Tkaczenko w Planicy

Siergiej Tkaczenko zaliczył podczas treningu w Planicy groźny upadek. Kazachski skoczek odnotował problemy już tuż po wyjściu z progu. Możliwe, że przyczyną był silny podmuch wiatru. Niemniej nie można wykluczyć również tego, że to skoczek narciarski popełnił fatalny w skutkach błąd.

ZOBACZ: Bojkot przed skokami w Planicy. “Zupełnie nas nie doceniają”

Siergiej Tkaczenko w trakcie lotu stracił równowagę. Skoczek starał się ratować. Po pierwszym uderzeniu w zeskok odpięła się jedna z nart. Później jednak Kazach z impetem uderzył o ubity śnieg. Sportowiec był jednak przytomny i wstał o własnych siłach.

Polacy nie zachwycili podczas treningu w Planicy

Jak w trakcie treningu poszło polskim skoczkom narciarskim? Najlepszy wynik ponownie odnotował Aleksander Zniszczoł. Skoczek doleciał do 214,5 m. Trzeba jednak zaznaczyć, iż skakał on z obniżonej belki. Zajął czwarte miejsce. 

Kamil Stoch skoczył na 215,5 m i zajął 16. miejsce. Piotr Żyła zakończył trening w Planicy na 18. miejscu po tym, jak oddał skok na 216,5 m. Natomiast Dawid Kubacki zakończył zmagania treningowe na odległej 37. pozycji. Oddał skok o długości 200 m. Jeszcze gorzej poszło Maciejowi Kotowi. Polak skoczył na 194 m i z racji sprzyjających warunków uplasował się dopiero na 41. miejscu.

ZOBACZ: Były gangster Masa we freak fightach! Powstaje nowa federacja

Kto wygrał trening w Planicy? Johann Andre Forfang udowodnił, że jest w świetnej formie. Norweg zajął 1. miejsce w klasyfikacji treningowej po oddaniu skoku na 234,5 m. Drugi był Nimi Zajc, a najniższe miejsce na podium przypadło Robertowi Johanssonowi.

Źródło: sport.pl, eurosport