Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Były gangster Masa we freak fightach! Powstaje nowa federacja
Jakub Wątor
Jakub Wątor 20.03.2024 16:53

Były gangster Masa we freak fightach! Powstaje nowa federacja

fot. PIOTR GRZYBOWSKI/SE/EAST NEWS/YT
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/SE/EAST NEWS/YT

Jarosław Sokołowski, lepiej znany jako Masa, zawalczy we freak fightach przeciwko Jackowi Murańskiemu. Walka nie zostanie jednak zorganizowana przez żadną ze znanych dotychczas federacji, lecz przez zupełnie nową organizację.
 

Kim są Masa i Jacek Murański

Jarosław “Masa” Sokołowski był jednym z najbardziej wpływowych pruszkowskich gangsterów i słynnym świadkiem koronnym zeznającym w sprawach polskiej mafii. Ma 62 lata i z kolejnymi latami (od rozbicia grupy pruszkowskiej minęło ponad 20 lat) coraz mniej ukrywa swoją tożsamość i wizerunek.

Z kolei Jacek Murański to freak fighter, który wcześniej m.in. był biznesmenem i grał epizodyczne role w serialach. Ma 55 lat. W świecie freak fightów znany jest z tego, że jest jedną z najstarszych oraz najbardziej krzykliwych osób w towarzystwie. Ostatnio walczył z Marcinem Najmanem, więc wiadomo, jaki był wynik walki.

Dożynanie Trójki. Depresje, kary i polityczna cenzura

Konflikt Masy i Jacka Murańskiego

Zaczęło się od zaczepek w stronę Masy ze strony Jacka Murańskiego. Były gangster dwa tygodnie temu postanowił w związku z tym zadzwonić w trakcie programu federacji Clout MMA, w którym udział brali Murański i Marcin Najman właśnie.

- Jeżeli już wytarłeś sobie gębę moim nazwiskiem, chciałem cię wyzwać. Jak chcesz, możemy walczyć. Chcę, żeby twoja żona miała męża bez zęba. Ta walka skończy się na pierwszej rundzie - powiedział “Masa” na żywo na antenie.

- Mela ci na ryj - odpowiedział krótko Murański, co chyba można było zinterpretować jako przyjęcie wyzwania.

Masa będzie się bił z Jackiem Murańskim

Jak udało nam się ustalić, walka między Jarosławem Sokołowskim a Jackiem Murańskim rzeczywiście dojdzie do skutku. Nie zorganizuje jej jednak żadna z dotychczasowych federacji. Zaprzeczyły temu w rozmowach z nami i Clout MMA, i Fame MMA. - Powstaje nowa federacja, która potrzebowała czegoś grubego, mocnego nazwiska na początek. W związku z tym “Masa” dołączyć do ich stajni zawodniczej - mówi nasze źródło.

Jednak inne źródło wskazuje, że to sam Sokołowski może być zaangażowany w tworzenie nowej federacji. Potwierdzenie tych szczegółów zapewne dostaniemy w środowy wieczór. Na wtedy Jacek Murański zapowiedział za pomocą Instagrama publikację pewnego ogłoszenia związanego z freak fightami.

Ogłosi on m.in., że jego walka z “Masą” ma się odbyć w drugiej połowie kwietnia.