Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Fatalne wieści przed konkursem w Zakopanem. Thomas Thurnbichler właśnie przekazał
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.12.2023 13:43

Fatalne wieści przed konkursem w Zakopanem. Thomas Thurnbichler właśnie przekazał

Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Co tu dużo mówić? Polscy skoczkowie prezentują się w tym ostatnio wyjątkowo mizernie, a przecież przed nimi najważniejsze konkursy w sezonie. Zanim jednak zobaczymy ich podczas Turnieju Czterech Skoczni, rzutem na taśmę przed świętami nasi zawodnicy zawalczą jeszcze w Zakopanem o tytuł mistrza Polski. Niestety, na belce startowej nie zobaczymy wszystkich naszych orłów, o czym poinformował na kilka godzin przed startem rozgrywek trener Thomas Thurnbichler. Dwaj czołowi sportowcy musieli wycofać się z zawodów z powodu poważnej niedyspozycji.

Dwóch skoczków wycofanych z rywalizacji w Zakopanem

Start sezonu w wykonaniu polskich skoczków jest zdecydowanie tym, o czym szybko chcielibyśmy zapomnieć. Początkowo łudziliśmy się jeszcze, że po fatalnym Lahti nasze orły nabiorą rozpędu, jednak kolejne konkursy pokazały, że były to płonne nadzieje. Dość powiedzieć, że w żadnej z dotychczasowych rywalizacji nie uplasowali się w czołowej dziesiątce.

Najwierniejsi kibice liczą już tylko na to, że przełom nastąpi podczas Turnieju Czterech Skoczni, a ostatnim momentem na wypróbowanie swoich sił przed arcyważnym starciem, mają być mistrzostwa Polski.

Te rozegrane zostaną dzisiaj (piątek, 22 grudnia) w Zakopanem, ale nie dla wszystkich będą okazją na doszlifowanie braków. Niestety, ale na belce startowej zabraknie dwóch czołowych zawodników naszej seniorskiej kadry. O wszystkim poinformował trener Thomas Thurnbichler.

Marcin Gortat pogrążony w żałobie. Nie żyje jego ojciec, był wybitnym sportowcem

Thomas Thurnbichler przekazał fatalne wieści

Jak przekazał w mediach społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego austriacki szkoleniowiec, o tytuł mistrza Polski z pewnością nie zawalczą Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek. Obaj panowie zostali wycofani z konkursu z przyczyn niezależnych od nich. Chodzi o chorobę.

Muszę ogłosić pewne wydarzenia w zespole. Mamy w drużynie dwie osoby, które zachorowały. W czwartek zaliczyliśmy dobry trening, natomiast w nocy Paweł Wąsek się rozchorował. Ma naprawdę wysoką temperaturę, 39 stopni. Na szczęście był sam w pokoju hotelowym - zaczął Austriak.

Paweł Wąsek oczekuje już na wizytę lekarza, który ma przeprowadzić badania m.in. pod kątem Covid-19. Jeśli zaś chodzi o Dawida, on także mierzy się z wysoką temperaturą (38,5 stopnia), ale testy na koronawirusa wyszły ujemnie. Kubacki najpewniej ma grypę.

Zakopane. Przed nami mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

Rywalizacja panów podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich rozpocznie się o godzinie 17 i będzie można śledzić ją m.in. w TVP1 oraz na kanale TVP Sport.

Co ciekawe, to już drugie z rzędu mistrzostwa kraju, w których udziału nie weźmie Dawid Kubacki. W ubiegłym roku nasz skoczek nie pojechał do Wisły z powodu przeziębienia. W zawodach triumfował za to Kamil Stoch.

Na dalszych miejscach uplasowali się Piotr Żyła i Paweł Wąsek, a tuż za podium - Stefan Hula oraz Jan Habdas.

Źródło: X