Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Dawid Kubacki żył w strachu. Musiał się przełamać, trenerzy wpadli na doskonały pomysł
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 03.09.2023 10:52

Dawid Kubacki żył w strachu. Musiał się przełamać, trenerzy wpadli na doskonały pomysł

Dawid Kubacki
GEORG HOCHMUTH/AFP/East News

Dawid Kubacki jest jednym z liderów kadry w skokach narciarskich i mistrzem świata. Polak mógłby jednak w ogóle nie zdobyć tych osiągnięć, gdyby w dzieciństwie nie wyzbył się jednego lęku. To mogło zupełnie zablokować jego karierę. 

Dawid Kubacki wraca do Pucharu Świata

Dawid Kubacki ubiegły sezon zakończył przedwcześnie - wszystko przez chorobę jego żony. W ten sposób przestał liczyć się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na szczęście niebawem nadejdzie nowe rozdanie. 

W listopadzie powróci Puchar Świata, a Dawid Kubacki już się do niego przygotowuje. Można mieć tylko nadzieję, że mistrz, który przed laty musiał przełamywać swoje ogromne lęki zawalczy o Kryształową Kulę.

Polacy powiedzieli "dość". Doszło do bojkotu, mocne stanowisko

Dawid Kubacki musiał przełamać ogromny lęk

Mało brakowało, a Dawid Kubacki w ogóle nie zostałby skoczkiem. Wszystko przez jego ogromny lęk. Okazało się, że polski mistrz niezwykle bał się… wysokości! Wydaje się to szczególnie interesujące, biorąc pod uwagę drugie hobby skoczka, czyli lotnictwo. 

Pomóc w przełamaniu tego strachu musieli trener i rodzice. To właśnie sprytna zagrywka tego pierwszego pozwoliła na rozwinięcie się tak niezwykłego talentu, jaki widać u zawodnika z Nowego Targu.

Dawid Kubacki musiał skakać inaczej

Jak doniósł portal misyjne.pl, Dawid Kubacki zaczynał swoją karierę nieco inaczej niż koledzy. Jego lęk bardzo dawał się we znaki i choć własne ambicje kazały skakać, to strach zupełnie go paraliżował.

Trenerzy postanowili więc przyzwyczaić swojego podopiecznego przez obniżenie belki do połowy rozbiegu. Dzięki temu przyszły mistrz oswoił się z wysokością i mógł przełamać swój lęk. W ten sposób Polska zyskała doskonałego zawodnika.

Źródło: misyjne.pl