Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Dawid Kubacki zdobył złoty medal na Igrzyskach Europejskich. Niesamowity skok Polaka
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 01.07.2023 20:56

Dawid Kubacki
Rex Features/East News

Fani skoków narciarskich mogą być szczęśliwi i dumni - Dawid Kubacki podczas skoków na Wielkiej Krokwi poszybował najdalej, czym zapewnił sobie złoty medal Igrzysk Europejskich. Jego zwycięstwo nie od razu było pewne.

Dawid Kubacki zwycięzcą złotego medalu na Igrzyskach Europejskich

Dzisiejszy dzień był pełen emocji dla fanów skoków narciarskich. Wszystko za sprawą zmagań naszych skoczków, którzy walczyli z rywalami na Igrzyskach Europejskich.

Dumny z siebie może być przede wszystkim Dawid Kubacki. To on zajął znakomite 1. miejsce na podium. Tuż za nim uplasował się Jan Hoerl. Wielką trójkę zamknął Philipp Raiumd. Piotr Żyła zajął 7. miejsce, a tuż za nim, na 10. miejscu, był Aleksander Zniszczoł. 15. był Paweł Wąsek, a Kamil Stoch zajął zaledwie 29. lokatę. W zawodach wzięło udział 54 skoczków z 15 krajów.

Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska. Widzowie znają ją z "M jak miłość" i "Na wspólnej"

Dawid Kubacki stanął na podium

Dawid Kubacki już po pierwszej serii skoków udowodnił, że jest w bardzo dobrej formie, że jest przygotowany do podjęcia próby zdobycia złotego medalu. Przy drugim skoku również był pewny siebie i poszybował daleko.

Chociaż na początku były obawy, że stanie na podium, lecz bez złotego medalu, tak jednak się nie stało. Dawid Kubacki, skacząc 134,5 metra, zwyciężył. Jego rywal, który zdobył srebro, miał 130 metrów.

Dawid Kubacki zwyciężył zawody skoków narciarskich. Zdecydował się na specjalną dedykację

Dawid Kubacki ma za sobą bardzo trudny czas. Jego żona w połowie marca trafiła do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Skoczek wówczas zrezygnował z udziału w Pucharze Świata, by móc czuwać przy ukochanej.

Gdy Dawid Kubacki zwyciężył Igrzyska Europejskie w skokach narciarskich, zdecydował się na krótki wywiad udzielony TVP. Powiedział w nim, że medal, który zdobył dedykuje swojej żonie. Następnie w mix zonie postanowił nieco zmienić swoje podziękowania.

- Po namyśle chciałbym ten medal jednak zadedykować wszystkim lekarzom, którzy nam pomogli - wyznał z wdzięcznością polski Skoczek.