Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Dawid Kubacki o sytuacji w rodzinie. "Można powiedzieć, że mamy drobne problemy"
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 20.05.2023 13:30

Dawid Kubacki o sytuacji w rodzinie. "Można powiedzieć, że mamy drobne problemy"

Dawid Marta Kubaccy
Instagram: @dawid.kubacki.official

Dawid Kubacki wznowił treningi, czym uszczęśliwił polskich fanów. W rozmowie z portalem skijumping.pl zdradził, jak obecnie wygląda jego życie rodzinne. Wspominał również moment, w którym dowiedział się, że jego żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala. - Można powiedzieć, że że mamy drobne problemy - oznajmił skoczek.

Poważne problemy zdrowotne Marty Kubackiej zakończone happy endem

W marcu Dawid Kubacki zrezygnował z dalszych udziałów w konkursach Pucharu Świata. Decyzja spowodowana była problemami kardiologicznymi jego małżonki. - Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony - napisał wówczas na Instagramie reprezentant Polski. 

Po około miesięcznym pobycie w szpitalu Marta Kubacka wróciła do domu. - Śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. [...] Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów! - oznajmił skoczek.

Justyna Kowalczyk pokazała zdjęcie z synem

"Można powiedzieć, że powoli wracamy do normalności"

Najnowsze wieści ws. żony Dawid Kubacki przekazał w rozmowie z portalem skijumping.pl. Jak oznajmił, samopoczucie Marty Kubackiej jest coraz lepsze. - Nie jest to łatwe po tym wszystkim, co się wydarzyło, ale idzie to ku dobremu. Można powiedzieć, że powoli wracamy do normalności. Nie jest to jeszcze uzyskane w stu procentach, ale małymi krokami to osiągniemy. Myślę też, że najlepszym dowodem jest fakt, że wznowiłem treningi i mogę przygotowywać się do nowego sezonu - tłumaczył.

Podziękował również najbliższym za pomoc w opiece nad córkami w tym trudnym czasie. W wywiadzie udzielonym dla wspomnianego portalu ujawnił, jak wygląda codzienność rodziny po powrocie Marty Kubackiej do domu. 

- Patrząc na to, co się działo, można powiedzieć, że mamy drobne problemy. Mam na myśli rehabilitację, czy też pomoc innych osób do pewnych rzeczy, czasem też potrzebuję wyrwać się szybciej z domu, ale to są drobnostki - zaznaczył.

Dawid Kubacki wspomina trudne momenty

Polski skoczek wrócił również wspomnieniami do dnia, w którym dowiedział się, że jego żona trafiła do szpitala. Ani przez moment nie brał możliwości wzięcia udziału w konkursie w Vikersund. Jak wyjaśnił, nie byłby w stanie wówczas skupić się na swojej pracy.

- To były takie emocje, że nie byłbym w stanie skoczyć w tym konkursie. Ta powaga sytuacji sprawiła, że nawet gdybym na skocznię pojechał, to nic bym na niej nie zrobił - wyjaśniał w rozmowie ze skijumping.pl

Źródło: skijumping.pl