Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się do Dawida Kubackiego i jego małżonki. "Kościół ogarnia Was modlitwą"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.03.2023 13:31

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się do Dawida Kubackiego i jego małżonki. "Kościół ogarnia Was modlitwą"

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się do Dawida Kubackiego i Marty Kubackiej
Piotr Molecki/East News/_marta_ku_

Dawid Kubacki w niedzielę przedwcześnie zakończył swój sezon sportowy. Jak się później okazało, decyzja sportowca podyktowana była nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia jego małżonki, która trafiła do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie.

Dawid Kubacki przerwał sezon, aby wspierać bliskich

Dawid Kubacki zdradził, że powodem wycofania się z zawodów był stan zdrowia jego żony. Słowa zabrzmiały dramatycznie, gdyż okazało się, że Marta Kubacka trafiła do szpitala z przyczyn kardiologicznych.

- Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze - wyjaśnił Dawid Kubacki w swoim poście na Instagramie.

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

Żona Dawida Kubackiego wciąż walczy o życie

Rodzina wybitnego skoczka otrzymuje wsparcie z wielu stron, a słowa otuchy i życzenia zdrowia płynął praktycznie z każdej strony. Głos w sprawie zabrali już celebryci, osoby ze świata sportu, a nawet rywale Dawida Kubackiego ze skoczni. Tym razem głos zabrał abp Marek Jędraszewski z Archidiecezji Krakowskiej.

- W przeszłości pokazywał piękne oblicze człowieka wierzącego. Dzisiaj wszyscy jesteśmy z nim i jego najbliższymi w tym trudnym momencie - czytamy w opublikowanym komunikacie. Abp. Jędraszewski podkreślił, że Kościół jest z nim i jego najbliższymi w tym trudnym momencie

Duchowny zwrócił się do Dawida Kubackiego i jego małżonki

W mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej pojawiły się słowa otuchy od abp. Marka Jędraszewskiego, krakowskiego metropolity. Duchowny podkreślił, że skoczek jest osobą wybitnie zasłużoną dla polskiego sportu i religijną. Ma zatem nadzieję, że wszystko się ułoży i żona Dawida Kubackiego wyjdzie cała i zdrowa ze szpitala.

- Dawid Kubacki wielokrotnie dawał nam powody do radości i dumy, pokazując przy tym piękne oblicze człowieka wierzącego. Dzisiaj wszyscy jesteśmy z nim i jego najbliższymi w tym trudnym momencie - czytamy we wpisie profilu Archidiecezji Krakowskiej.

- Pani Marto, panie Dawidzie, cały Kościół krakowski ogarnia Was modlitwą, powierzając Waszą rodzinę szczególnej opiece św. Jana Pawła II - patrona rodzin! - zakończył abp. Marek Jędraszewski.