Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Xavi "alarmuje" ws. Roberta Lewandowskiego. Pojawił się pewien problem
Dawid Szczurek 26.09.2023 11:17

Xavi "alarmuje" ws. Roberta Lewandowskiego. Pojawił się pewien problem

PAU BARRENA/AFP/East News

Robert Lewandowski wraca do wysokiej dyspozycji. Polak jest jedną z czołowych postaci swojego zespołu i rozgrywa pełne 90 minut w kolejnych spotkaniach. Kapitan polskiej reprezentacji ma już jednak swoje lata i jego organizm mocno odczuwa częstą grę w pełnym wymiarze. Dostrzegł to Xavi, który zamierza wprowadzić w zespole pewne rotacje.

Robert Lewandowski popisuje się świetną skutecznością

Robert Lewandowski po powrocie z mundialu w Katarze przez długi okres zawodził kibiców FC Barcelony oraz reprezentacji Polski. W rozpoczętym niedawno sezonie snajper wrócił jednak na dobre tory. W sześciu kolejkach hiszpańskiej La Liga Polak zdobył już pięć bramek, a jego zespół jest liderem w stawce. Do imponującego dorobku ligowego "Lewy" dołożył jeszcze gola w Lidze Mistrzów.

35-latek jest mocno eksploatowany przez Xaviego. Występuje w każdym meczu sezonu, rozgrywając pełne 90 minut (wyjątkiem był jedynie mecz z Osasuną, gdy "Lewy" opuścił boisku w końcówce spotkania). To odbija się na organizmie reprezentanta Polski, który jest mocno obciążony. Jak oznajmił Xavi, sytuacja w tym aspekcie ma zmienić się już w najbliższym czasie.

Premie dla polskich siatkarek? Sebastian Świderski zabrał głos

Robert Lewandowski zasiądzie na ławce rezerwowych w starciu z Mallorcą?

Już we wtorek, 26 września FC Barcelonę czeka kolejny pojedynek ligowy. "Duma Katalonii" zmierzy się o 21:30 na wyjeździe z Mallorcą. Na konferencji przedmeczowej Xavi zdradził, że w drużynie pojawią się rotacje. Najprawdopodobniej obejmą one Roberta Lewandowskiego oraz Julesa Kounde, który również rozgrywa mecze w pełnym wymiarze czasowym.

- Mamy właśnie dwóch, trzech piłkarzy, którzy grali wszystko. Jednym z nich jest bramkarz, który nie jest zmęczony i może grać we wszystkich meczach, ale co do reszty, to będziemy robić zmiany. To 5-6 meczów z rzędu, po 90 minut w każdym. Zapala się powoli alarm, jeśli chodzi o rotacje - mówił Xavi, cytowany przez portal fcbarca.com.

Robert Lewandowski apelował o odpoczynek

Taki obrót spraw powinien ucieszyć Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich tygodniach sygnalizował już, że chciałby dostawać więcej minut odpoczynku. - Te ostatnie dziesięć, piętnaście minut, nawet do dwudziestu, one najbardziej męczą zawodnika. Ja jakbym grał po 75 minut w każdym meczu, to bym mógł grać co trzy dni, wtedy to zmęczenie byłoby zupełnie inne - tłumaczył w głośnym wywiadzie dla portalu Meczyki.pl i stacji Eleven Sports.

Scenariusze na najbliższe spotkanie FC Barcelony, w związku ze słowami Xaviego są dwa. Polak rozpocznie mecz na ławce rezerwowych lub też zostanie zmieniony w końcowej fazie meczu. O tym, jaką decyzję podejmie Xavi, przekonamy się już we wtorek wieczorem. Transmisja meczu na antenie Eleven Sports.

Źródło: fcbarca.com