Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kolejny wielki mecz w Warszawie. Kapitalne wieści dla polskich kibiców
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.09.2023 13:43

Kolejny wielki mecz w Warszawie. Kapitalne wieści dla polskich kibiców

Stadion Narodowy w Warszawie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wszystko wskazuje na to, że Warszawa będzie gospodarzem kolejnego wielkiego piłkarskiego święta. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Komitet Wykonawczy UEFA we wtorek ma przyznać Polsce prawo do organizacji wyjątkowego spotkania europejskich pucharów. To fantastyczne wieści dla polskich kibiców, którzy ponownie będą mieli okazję do podziwiania gwiazd światowego futbolu w naszym kraju.

Warszawa zostanie gospodarzem Superpucharu Europy

O organizacji Superpucharu Europy w kontekście stolicy Polski mówiło się już od dłuższego czasu. Jak donosi Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu meczyki.pl, wieści te staną się faktem. Polscy kibice będą mieli możliwość oglądania  w Warszawie rywalizacji pomiędzy zwycięzcą Ligi Mistrzów, a triumfatorem rozgrywek Ligi Europy.

- Komitet Wykonawczy UEFA, który odbędzie się jutro w Limassol, przyzna Warszawie Superpuchar Europy 2024 - oznajmił na portalu x.com Włodarczyk. Oficjalna decyzja zostanie podjęta na kongresie w cypryjskim mieście, który obradować będzie we wtorek 26 września.

Polskie siatkarki lecą do Paryża. Wielki triumf Polek, mamy awans na igrzyska olimpijskie

Pierwszy mecz o Superpuchar Europy w Polsce

Jeśli informacje przekazane przez dziennikarza meczyki.pl okażą się prawdą, Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem meczu o Superpuchar Europy. W przeszłości w naszym kraju odbywały się już wielkie wydarzenia piłkarskie, jednak rywalizacji między najlepszą ekipą Ligi Mistrzów, a najlepszym zespołem Ligi Europy w Polsce jeszcze nie było.

W sezonie 2014/2015 Warszawa gościła finalistów Ligi Europy - Sevillę oraz Dnipro Dnipropietrowsk. Sześć lat później w Gdańsku rozegrano finał tych rozgrywek, w którym naprzeciw siebie stanęli Villarreal oraz Manchester United.

Prawdziwa gratka dla polskich kibiców

Informacja, którą ujawnił Tomasz Włodarczyk, z pewnością ucieszy polskich kibiców. W końcu okazja do oglądania najlepszych piłkarzy na świecie w meczu o europejskie trofeum na polskiej ziemi nie zdarza się zbyt często.

Spotkania o Superpuchar Europy rozgrywane są co roku najczęściej w sierpniu. Tegoroczna rywalizacja miała miejsce w Pireusie, a mecz dostarczył fanom wiele emocji. Ostatecznie Manchester City zwyciężył z Sevillą dopiero po rzutach karnych.

Źródło: meczyki.pl