Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tomasz Hajto ostro o decyzji Michała Probierza. "Stracony czas"
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 24.09.2023 21:10

Tomasz Hajto ostro o decyzji Michała Probierza. "Stracony czas"

Michał Probierz i Tomasz Hajto
Wojciech Olkusnik/East News & x.com/Polsat Sport (zrzut ekranu)

Michał Probierz został w środę, 20 września zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski. Następca Fernando Santosa nie czekał długo z ogłoszeniem kilku kluczowych decyzji dotyczących zespołu. Jedna z nich nie spodobała się byłemu reprezentantowi naszego kraju, Tomaszowi Hajcie. "To jest stracony czas" - skomentował wybór trenera Polaków "Gianni".

Michał Probierz nowym trenerem reprezentacji Polski

Przygoda Fernando Santosa z reprezentacją Polski zakończyła się wcześniej, niż większość z nas przypuszczała. Portugalski szkoleniowiec nie poradził sobie w nowej roli. Polski zespół zawodził na boisku, notował kolejne rozczarowujące wyniki, które skutkowały zwolnieniem Portugalczyka.

Długo dywagowano nad jego następcą. W mediach trwała zażarta dyskusja nad nazwiskiem nowego trenera Polaków. W grze pozostawało dwóch selekcjonerów: Marek Papszun oraz Michał Probierz. Choć wielu kibiców liczyło na zatrudnienie pierwszego z wymienionych, Cezary Kulesza podjął decyzję o podpisaniu umowy z byłym trenerem Jagielloni Białystok oraz Cracovii.

Polska - USA. Prawdziwy pokaz pięknej gry Polek, co się tam działo. Piękne sceny w Łodzi

Michał Probierz ogłosił kluczowe decyzje

Nowy szkoleniowiec nie trzymał długo kibiców w niepewności i po kilku dniach ujawnił kluczowe dla zespołu informacje. Poinformował o nazwisku kapitana. Ocenił rolę Roberta Lewandowskiego w zespole pod jego rządami, aż w końcu zdradził sztab szkoleniowy, z którym będzie współpracował.

W tym gronie pojawiło się kilka zaskakujących nazwisk. Trenerem bramkarzy został Tomasz Kuszczak, którego wielu kibiców może pamiętać z kuriozalnej bramki, jaką nasza reprezentacja straciła w 2006 roku w meczu z Kolumbią. Z kolei jednym z asystentów Michała Probierza został Sebastian Mila, w ostatnich latach kojarzony raczej z roli eksperta w przedmeczowych studiach. Włączenie do sztabu byłego zawodnika Śląska Wrocław nie spodobało się Tomaszowi Hajcie, który w mocnych słowach powiedział, co myśli o decyzji nowego szkoleniowca naszej reprezentacji.

Tomasz Hajto ostro o decyzji Michała Probierza

- Ja niesamowicie lubię Sebę, tylko dla mnie to jest stracony czas. Polska piłka z tego nie będzie miała nic, bo on nigdzie nie będzie trenerem. Sam to już powiedział, że czułby się lepiej w roli dyrektora sportowego, a bierze funkcję tylko dlatego, że mu ją zaproponowano - oznajmił w programie "Cafe Futbol".

Kadra dowodzona przez Michała Probierza zadebiutuje już w październiku. "Biało-Czerwonych" czekają kluczowe mecze eliminacji do Euro 2024. Polacy zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi oraz w spotkaniu domowym z Mołdawią.

Źródło: Polsat Sport