Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wzruszające sceny na Narodowym. Kontuzjowany Świderski zachwycił kibiców
Karol Osiński 11.06.2024 14:48

Wzruszające sceny na Narodowym. Kontuzjowany Świderski zachwycił kibiców

Karol Świderski z synem

Karol Świderski strzelił bramkę w meczu z Turcją, a podczas “cieszynki” po golu odniósł kontuzję, która wykluczyła go z udziału w dalszej części spotkania. Tuż po jego zakończeniu kamery zarejestrowały wzruszający moment. Mimo urazu napastnik pojawił się na murawie PGE Narodowego w towarzystwie syna.

Karol Świderski kontuzjowany po meczu z Turcją

Karol Świderski wyszedł w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski na mecz z Turcją. Stworzył duet napastników z Robertem Lewandowskim, co już w 12. minucie przyniosło efekt w postaci bramki. Kapitan Biało-Czerwonych przejął długie podanie górą od Jana Bednarka, po czym podał do dobrze ustawionego kolegi z ataku, a ten zdobył bramkę.

Wybuch radości po strzelonym golu napastnika Hellasu Werona okazał się dla niego niezwykle pechowy. Najpierw wyskoczył w powietrze, jednak w trakcie lądowania odczuł ból w stawie skokowym, który wykluczył go z dalszej części gry. Kibice od razu zaczęli zastanawiać się, czy będzie w stanie zagrać na Euro 2024.

Chłopiec od podawania piłek zrobił to w 90. minucie. Został bohaterem Polaków, nagranie to hit

Nie tylko Karol Świderski. Inni reprezentanci też odnieśli urazy

W trakcie spotkania urazy odnieśli również Robert Lewandowski oraz Paweł Dawidowicz. Michał Probierz zdradził szczegóły nt. ich stanu zdrowia podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Robert ma lekki uraz. Miejmy nadzieję, że nie powinno być problemów. Karol podkręcił staw skokowy i po badaniach powinna być informacja. Zmiana Pawła Dawidowicza też była podyktowana kontuzją. Na razie nie będziemy nikogo dowoływać - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Polacy wygrali spotkanie z Turcją 2:1, a gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie zdobył Nicola Zalewski. To dobry prognostyk przed pierwszym meczem w ramach Euro 2024 przeciwko Holandii, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00.