Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Wypadek na skoczni. Peter Prevc miał twarz całą we krwi
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 01.03.2023 16:03

Wypadek na skoczni. Peter Prevc miał twarz całą we krwi

None
JURE MAKOVEC/AFP/East News; twitter.com/chmiielewski

Peter Prevc doznał kontuzji podczas treningu przed weekendowymi zawodami mistrzostw świata. Skoczek nie stracił przytomności, ale potrzebował pilnej pomocy medycznej, w związku z czym został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. 

Wypadek w Planicy

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Planicy podczas środowych treningów przed zawodami mistrzostw świata w skokach narciarskich, które odbyć się mają w najbliższy piątek oraz sobotę. 

Reprezentujący Słowenię Peter Prevc przygotowywał się do swojego skoku. Po wyjściu z progu nieoczekiwanie wykonał obrót w powietrzu i z impetem upadł na ziemię. Do sportowca natychmiast podbiegli medycy. 

Skoczek zachował przytomność i jeszcze będąc na terenie skoczni, ruchem ręki pozdrawiał fanów. Następnie śmigłowcem przetransportowany został do szpitala. Obecny był przy nim dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile. 

Robił to przy kasie samoobsługowej w Biedronce. Wpadł w ręce policji, grozi mu 8 lat więzienia

Przyczyny upadku Petera Prevca

Wypadek Petera Prevca wyglądał bardzo groźnie, a twarz sportowca pokrywała krew. Wszystko działo się bardzo szybko, ale zdołano ustalić, co przyczyniło się do nieoczekiwanego upadku na skoczni. 

Nieszczęśliwie, sportowcowi rozwiązało się wiązanie w lewej narcie. Podczas wyjścia z progu, narty zostały zdestabilizowane przez powietrze, w związku z czym doszło do obrotu i mocnego uderzenia głową o zeskok. 

Co dalej z Peterem Prevcem?

Czy słoweński skoczek będzie miał szansę wystartować w weekendowych mistrzostwach świata? Sztab sportowca podchodzi do sprawy z dużą dozą spokoju. Zaniepokojony nie wydaje się być także rzecznik prasowy Słoweńców. 

Decyzje podejmowane będą zapewne w przeciągu najbliższych godzin. Gwiazdor przejdzie badania, które wykażą, czy jego udział w zawodach nie będzie obarczony ryzykiem pogorszenia zdrowia. 

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: se.pl