Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Wyjątkowe przesłanie Kamila Stocha. Te słowa widział cały świat
Piotr Dutka
Piotr Dutka 27.02.2022 23:39

Wyjątkowe przesłanie Kamila Stocha. Te słowa widział cały świat

MATTHIAS SCHRADER/AFP/East News
MATTHIAS SCHRADER/AFP/East News

Kamil Stoch to niekwestionowany mistrz zarówno na skoczni, jak i poza nią. Polski sportowiec po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony, zarówno jako sportowiec, ale również człowiek. To, co zrobił tuż po swoim skoku, widział cały świat. Na swoich nartach napisał kilka słów odnoszących się do sytuacji na Ukrainie.

Konflikt na linii Rosja-Ukraina wykracza poza wszelkie ramy, skutecznie oddziałując na wiele aspektów codziennego życia. W dosadny sposób reaguje na nią również środowisko sportowe, którego członkowie, dając upust swoim emocjom, nierzadko reagują w emocjonalny, aczkolwiek właściwy sposób.

Idealnym przykładem jest Kamil Stoch, który podczas konkursu w Lahti przyciągnął uwagę mediów nie tylko dobrymi skokami, ale również przesłaniem, które postanowił umiejscowić na swoich nartach.

Wyjątkowy przekaz polskiego mistrza

Polak w serii kwalifikacyjnej do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Lahti skoczył 121,5 metra, dzięki czemu zajął w rywalizacji wysokie szóste miejsce. Jednak to nie forma sportowa, a to, co stało się później, przyciągnęła uwagę całego świata.

Tuż po wylądowaniu, trzykrotny mistrz olimpijski postanowił podzielić się z wszystkimi swoim przesłaniem, odnosząc się do konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Zatrzymać wojnę! Lepiej walczyć w sporcie - napisał w języku angielskim lider naszych skoczków na swoich nartach.

Kamil Stoch tuż po sobotnim, nieudanym konkursie drużynowym w Lahti, w którym Polacy zajęli 7 miejsce, skomentował całe zamieszanie związane z sytuacją tuż za naszą wschodnią granicą.

- Teraz ogólnie bardzo trudno skupić się na tym, co lubi i kocha się robić. Nawet jeżeli czuję, że skoki są dobre, trudno cieszyć się i wznosić ręce, kiedy za płotem dzieje się ludzka krzywda - przekazał legendarny skoczek w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów liderują Niemcy (4455 pkt.) przed Austriakami (4352 pkt.) oraz Norwegami (3975 pkt.). Polacy z dorobkiem 1470 punktów zajmują szóstą lokatę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl