Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wszystko stało się jasne! Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 21.05.2024 10:23

Wszystko stało się jasne! Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa

Marek Papszun
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Medialne doniesienia stały się faktem. Marek Papszun wraca do Częstochowy i ponownie obejmie funkcję szkoleniowca w ekipie Rakowa. 49-latek wraca po rocznej przerwie i zastąpi swojego byłego asystenta - Dawida Szwargę, który nie dał rady sprostać oczekiwaniom włodarzy “Medalików”.

Komunikat klubu

Do oficjalnego potwierdzenia tej sensacyjnej informacji doszło we wtorek w godzinach porannych. Włodarze Rakowa Częstochowa opublikowali oficjalny komunikat na stronie internetowej klubu, w którym przekazali ważną wiadomość do kibiców “Medalików”.

Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa i wraz z początkiem nowego sezonu przejmie funkcję pierwszego trenera. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata, z możliwością odejścia w ściśle określonych sytuacjach - czytamy w oficjalnym komunikacie

Michał Probierz nie miał złudzeń. Pójdzie śladem byłego selekcjonera

Przerwa w karierze trenerskiej

Marek Papszun odszedł z Rakowa Częstochowa wraz z końcem sezonu 2022/2023. Od tego czasu 49-letni szkoleniowiec pozostawał bez pracy, choć zdaniem ekspertów, nie mógł narzekać na brak ofert i zainteresowania ze strony kilku klubów. Papszun miał być kuszony przez Legię Warszawa, ale również przez kluby m.in. z ligi czeskiej, ukraińskiej, czy francuskiej.

Gdy w październiku 2023 roku Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował zakończyć współpracę z Fernando Santosem, Marek Papszun momentalnie stał się jednym z głównych kandydatów do przejęcia sterów, jako selekcjoner reprezentacji Polski. Cezary Kulesza zdecydował się na inny wybór i postawił na Michała Probierza, co wzbudziło wśród polskich kibiców spore kontrowersje. Papszun musiał czekać na kolejne okazje i oferty, które jak się okazuje, nadeszły od swojego byłego klubu z Częstochowy.

ZOBACZ TAKŻE: Trener Legii poznał decyzję prokuratury. W przeszłości dopuścił się skandalu

Powrót do Częstochowy

Papszun wraca do Częstochowy, gdzie stanie przed ciężkim zadaniem, jakim będzie odbudowa drużyny “Medalików”. Pod jego wodzą Raków trzykrotnie znalazł się na podium w ligowej tabeli, a w sezonie 2022/2023 zespół sięgnął po pierwsze mistrzostwo Polski w historii klubu. Oprócz tego Papszun dwukrotnie wygrał Puchar Polski i sięgnął też po Superpuchar kraju

49-latek rozpocznie swoją pracę po zakończeniu obecnego sezonu, który nie był dla Rakowa zbyt udany. Zespół Dawida Szwargi nie sprostał oczekiwaniom kibiców i działaczy klubu, zajmując miejsce poza czołówką ligowej tabeli. O tym, co Papszun planuje w związku z widocznym kryzysem w klubie, dowiemy się już 27 maja, gdy odbędzie się oficjalna konferencja z udziałem Papszuna i włodarzy Rakowa.

Konferencja z udziałem trenera Marka Papszuna oraz zarządu klubu wraz z Michałem Świerczewskim odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej w budynku klubowym przy ulicy Limanowskiego 83. Będzie to jedyna okazja do zadawania pytań do trenera Marka Papszuna oraz zarządu klubu w najbliższym czasie - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej klubu