Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trener Legii poznał decyzję prokuratury. W przeszłości dopuścił się skandalu
Karol Osiński
Karol Osiński 20.05.2024 15:57

Trener Legii poznał decyzję prokuratury. W przeszłości dopuścił się skandalu

Goncalo Feio
Fot. Beata Zawadzka/East News

Goncalo Feio poznał decyzję prokuratury w związku z incydentem, który miał miejsce w marcu 2023 roku. Portugalczyk trenował wówczas Motor Lublin i w trakcie sprzeczki z prezesem klubu zaatakował go fizycznie, w związku z czym poszkodowany trafił do szpitala. Nie postawiono mu zarzutów, ale wkrótce może to ulec zmianie.

Goncalo Feio zaatakował prezesa Motoru Lublin

Goncalo Feio stał się niefortunnym bohaterem afery, która w marcu 2023 roku odbiła się szerokim echem po całej Polsce. Portugalczyk rzucił metalową kuwetą na dokumenty w ówczesnego prezesa Motoru Lublin, Pawła Tomczyka, w związku z czym poszkodowany musiał zostać przewieziony do szpitala.

Ponadto szkoleniowiec miał obrazić rzeczniczkę prasową lubelskiego zespołu, jednak sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Lublinie na podstawie "naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni" oraz “narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Michał Probierz nie miał złudzeń. Pójdzie śladem byłego selekcjonera

Goncalo Feio poznał decyzję prokuratury

Za oba oskarżenia grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do trzech lat. Jak dowiedział się “Przegląd Sportowy Onet” Goncalo Ferio poznał już decyzję prokuratury i na razie uniknie zarzutów, lecz w przyszłości mogą mu zostać postawione. Sprawa trafiła do mediacji.

Sprawa trafi do mediatora sądowego i będzie próba mediowania zwaśnionych stron. Mamy możliwość wysłać strony do mediacji, by obaj dowiedzieli się, czego chcą od siebie - powiedziała w rozmowie ze wspomnianym źródłem rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

ZOBACZ TEŻ: Lewandowska dodała jedno zdjęcie i się zaczęło. Córki Roberta rozczuliły kibiców

Prokuratura chce zgody pomiędzy Goncalo Feio a Pawłem Tomczykiem

Celem mediacji jest chęć uniknięcia dalszego konfliktu pomiędzy obiema stronami. W przypadku braku osiągnięcia porozumienia prokurator podejmie decyzję na podstawie otrzymanego materiału dowodowego.

Mediacja polega na tym, że mamy wykwalifikowanych mediatorów, którzy rozmawiają, jakby obie strony chciały się pogodzić. Sprawa trwa około miesiąca. Potem mediator spisuje protokół, który jest wysyłany do prokuratury i prokurator ocenia, czy można umorzyć postępowanie - tłumaczyła rzeczniczka.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet.