Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wojciech Szczęsny bez ogródek wypalił po meczu. Powiedział, co myśli o Probierzu
Michał Pokorski
Michał Pokorski 16.06.2024 20:42

Wojciech Szczęsny

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 na Euro 2024. Biało-Czerwoni pomimo niekorzystnego wyniku, zagrali bardzo dobre spotkanie. Jednym z bohaterów starcia został Wojciech Szczęsny, który w wywiadzie podsumował Michała Probierza.

Polska przegrała z Holandią na Euro 2024

Reprezentacja Polski przeżywała trudne chwile na samym początku meczu. Holendrzy zdominowali naszych, oddali kilka strzałów, ale poradziła sobie z nimi nasza obrona. W 16. minucie po niepewnej interwencji Holendra, Biało-Czerwoni wykonywali rzut rożny. Piotr Zieliński precyzyjnie dośrodkował w pole karne i akcję wykończył Adam Buksa. Napastnik Polaków wyskoczył na “drugie piętro” i skierował piłkę do siatki. Polska prowadziła w Hamburgu 1:0.

Wynik utrzymał się do 29. minuty, kiedy to piłkę do naszej siatki skierował Gakpo (1:1). Do przerwy mieliśmy remis, który obiektywnie patrząc, był sprawiedliwy.

Po przerwie Polacy nadal grali swoją piłkę, stwarzając przy tym sporo sytuacji. Niestety, w 83. minucie meczu zwycięską bramkę dla Holendrów zdobył Wout Weghorst. Finalnie trzy punkty zgarnęli Pomarańczowi, ale bohaterem spotkania został Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz w pomeczowym wywiadzie wprost powiedział, co sądzi o Michale Probierzu.

Wojciech Szczęsny show. Polak będzie się śnił Holendrom po nocach

Wojciech Szczęsny bez ogródek o Michale Probierzu

W pomeczowej rozmowie z TVP Sport Wojciech Szczęsny skomentował m.in. taktykę Michała Probierza. 34-latek tak wypowiedział się o naszym selekcjonerze:

Wiadomo, że mamy zwariowanego trenera, który wpaja nam, że potrafimy grać w piłkę i w to uwierzyliśmy. Pierwszy raz podchodziliśmy do takiego rywala na takim turnieju w taki sposób. Mamy dużo jakości, dużo charakteru i to daje wiele powodów do optymizmu. Uważaliśmy, że można się im przeciwstawić tylko głęboką obroną. Okazuje się jednak, że możemy grać inaczej - podsumował bramkarz w wywiadzie.

Słowa bramkarza Biało-Czerwonych to potwierdzenie taktyki Michała Probierza. Były trener Jagielonii Białystok zawsze lubował się w ofensywnej, ale mądrej piłce. Założenia taktyczne 51-latka spisują się świetnie - Polacy przegrali dopiero pierwsze spotkanie za jego kadencji.

Polacy walczą na Euro 2024

Biało-Czerwoni rozegrają swój drugi mecz na Euro 2024 z Austrią. Początek starcia w piątek, 21 czerwca o godzinie 18:00. W ostatnim grupowym spotkaniu podopieczni Michała Probierza stoczą bój z naszpikowaną gwiazdami Francją. Pojedynek odbędzie się 25 czerwca o 18:00.