Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wielkie zmiany Michała Probierza przed EURO 2024. Zanosi się na powrót do kadry
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 22.05.2024 22:21

Wielkie zmiany Michała Probierza przed EURO 2024. Zanosi się na powrót do kadry

Michał Probierz
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

29 maja poznamy szeroką kadrę zawodników, którzy pojadą wraz z Michałem Probierzem na EURO 2024. Selekcjoner lubi zaskakiwać powołaniami debiutantów i tak może być i tym razem. Może również zabraknąć piłkarza, który od ostatnich 3 lat regularnie był powoływany. Przewidywany jest również powrót innego zawodnika do kadry.

Michał Probierz lubi dawać szansę debiutantom

Odkąd Michał Probierz jest selekcjonerem reprezentacji Polski (wrzesień 2023), w pierwszej kadrze zadebiutowało aż sześciu nowych zawodników. Wystarczy porównać ten wynik z tym ustalonym przez Fernando Santosa, który w naszej drużynie narodowej nie postawił na żadnego nowego piłkarza. 

Z pewnością można powiedzieć, że takim “żołnierzem” szkoleniowca stał się Jakub Piotrowski, który ugruntował swoją pozycję w meczach barażowych z Estonią i Walią. Ostatnio jednak dużo mówi się o innych potencjalnych debiutantach, szczególnie Kacprze Chodynie z Zagłębia Lubin. 

Jakub Rzeźniczak wykluczył tę walkę. Z nim na pewno nie wejdzie do klatki Adam Małysz wydał fortunę na wakacje. Tyle płaci za hotel

Matty Cash nie pojedzie na EURO 2024?

Na chwilę obecną wszyscy potencjalni zawodnicy reprezentacji Polski, którzy mają pojechać na EURO 2024 są zdrowi. Z problemami zmagali się jedynie Piotr Zieliński i Matty Cash, jednak pomocnik Napoli prawdopodobnie będzie gotowy do występu w ostatnim meczu ligowym w sezonie z Lecce. Nieco gorzej wygląda sytuacja gracza Aston Villi, który nie zagrał w poprzednich dwóch meczach w Premier League. 

Na dziś Matty Cash ma problemy. Lekarze klubowi Aston Villi rozmawiają ze sztabem medycznym reprezentacji. Może się okazać, że Casha nie będzie na Euro, ale to lekarze zdecydują - powiedział Michał Probierz w rozmowie z WP SportoweFakty

ZOBACZ: Mecz na szczycie w Lidze Narodów. Polacy rozgromili rywali na start zawodów

Niepewne miejsce Matty'ego Casha. Zanosi się na powrót Skórasia

Kolejnych wieści nt. potencjalnej absencji Matty'ego Casha w reprezentacji dostarczył Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Jego zdaniem, nawet jeśli boczny obrońca wyleczy kontuzję, to i tak może nie pojechać na EURO 2024. Według dziennikarza, jego miejsce może zająć dobrze się spisujący ostatnio w Club Brugge Michał Skóraś.

Czy Cash nie pojedzie na EURO? Po pierwsze, nie wiadomo, czy piłkarz Aston Villi wyzdrowieje w stu procentach. Z jego obozu płynie informacja, że tak. Po drugie jednak - pytanie, czy i tak nie zostanie pominięty - np. kosztem Michała Skórasia? Mogłoby to mieć związek z przydatnością dla kadry i funkcjonowaniem w grupie - powiedział Włodarczyk na kanale “Meczyki” na YouTube

Reprezentacja Polski 2 czerwca rozpocznie zgrupowanie prze EURO 2024. Podopieczni Michała Probierza zagrają towarzysko z Ukrainą oraz Turcją. Po meczu z naszymi wschodnimi sąsiadami selekcjoner ma ogłosić ostateczną listę 26 zawodników powołanych na turniej w Niemczech.