Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz zaskoczy wszystkich? Niespodziewany kandydat do gry na Euro 2024
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 17.05.2024 15:02

Michał Probierz zaskoczy wszystkich? Niespodziewany kandydat do gry na Euro 2024

Michał Probierz
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Do ogłoszenia nazwisk zawodników powołanych na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski pozostało kilka dni. Michał Probierz chce wprowadzić do drużyny nowe twarze, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, po jakiego gracza chce sięgnąć selekcjoner. Probierz może zaskoczyć wszystkich i postawić na 24-letniego skrzydłowego z PKO BP Ekstraklasy.

Sensacyjny wybór selekcjonera

Michał Probierz uważnie obserwuje poczynania zawodników, którzy znaleźli się w gronie potencjalnych kandydatów do gry na mistrzostwach Europy w Niemczech. Selekcjoner reprezentacji Polski przekazał w rozmowie z TVP Sport, że początkowo analizował aż 114 graczy, a następnie zredukował liczbę nazwisk do 50 najlepszych zawodników. W głównej mierze byli to piłkarze występujący na co dzień w ligach zagranicznych, jednak Probierz znalazł również miejsce dla graczy z PKO BP Ekstraklasy.

Co ciekawe, w tym gronie pojawił się zawodnik, który jeszcze nigdy nie miał okazji do gry w seniorskiej reprezentacji Polski. Mowa tu o Kacprze Chodynie z KGHM Zagłębia Lubin, który według informacji z portalu WP SportoweFakty znalazł się na liście sporządzonej przez Probierza i może otrzymać powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji.

Niemcy nie odpuszczają Marciniakowi. Były ostre słowa, teraz są żarty

Kim jest Kacper Chodyna?

Kacper Chodyna to 24-letni skrzydłowy, występujący na co dzień w barwach KGHM Zagłębie Lubin. Prawonożny zawodnik dołączył do ekipy “Miedziowych” z młodzieżowej akademii Lecha Poznań i stawiał tam swoje pierwsze kroki w świecie futbolu. Chodyna zadebiutował w Ekstraklasie barwach ekipy z Lubina w sezonie 2019/2020 i od tego czasu regularnie występuje w zespole Zagłębia.

24-latek rozgrywa dobry sezon i ma na swoim koncie 7 goli i 9 asyst w 32 spotkaniach. Pod koniec kwietnia Chodyna dał prawdziwe show w meczu z Radomiakiem (wygrana 3:4), gdzie trzykrotnie asystował przy trafieniach swoich kolegów. Skrzydłowy Zagłębia potwierdził, że jest w dobrej dyspozycji w kolejnych dwóch spotkaniach. Chodyna wpisał się na listę strzelców w wygranych meczach z Rakowem Częstochowa (2:0) i Widzewem Łódź (1:3), czym przykuł uwagę Michała Probierza. Według informacji z portalu WP Sportowe Fakty Kacper Chodyna ma otrzymać szansę w sparingowych meczach reprezentacji Polski z Ukrainą i Turcją i jeśli zaimponuje selekcjonerowi, ten uwzględni go na liście graczy, którzy pojadą na turniej do Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE: Grzegorz Lato mówi wprost o Lewandowskim. Poszło o Euro 2024

Inni potencjalni debiutanci

Michał Probierz nie ukrywał, że planuje powołać do reprezentacji przynajmniej jednego debiutanta. Jednym z głównych kandydatów do przyjazdu na zgrupowanie reprezentacji Polski, jest Mateusz Bogusz. Kandydatura gracza Los Angeles FC została potwierdzona przez Probierza w rozmowie z TVP Sport, jednak selekcjoner zaznaczył, że nie podjął jeszcze żadnej decyzji w tym zakresie.

Obserwujemy Mateusza już od pół roku. Potem jest kwestia wyboru, ale to już drugorzędna sprawa. Na pewno nie zachwiejemy równowagi w tej drużynie. Nie chcę na razie wystawiać publicznie indywidualnych cenzurek - mówił Probierz

Innym zawodnikiem, który wyróżnia się pozytywnie na przestrzeni całego sezonu, jest Kacper Urbański. 19-letni pomocnik przebił się do pierwszej drużyny Bologni, która jest rewelacją tego sezonu i zagwarantowała sobie miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Wychowanek Lechii Gdańsk rozegrał 20 meczów w Serie A i jest jednym z częściej używanych graczy w układance Thiago Motty. Kibice postrzegają w nim kandydata do gry w środku pola reprezentacji Polski i niewykluczone, że Probierz powoła go na czerwcowe zgrupowanie.